Aplikacje Bing zyskują nowe życie pod skrzydłami MSN

Aplikacje Bing zyskują nowe życie pod skrzydłami MSN

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/8/2014, 2:42 PM

Liczba odsłon: 4735

Microsoft już nie po raz pierwszy przerabia swój portal-wizytówkę. Tym razem msn.com zyskał odświeżony interfejs, który zintegruje wszystkie najważniejsze usługi firmy. Nowy MSN to także nowe spojrzenie na serię aplikacji Bing. Czy szykuje się kolejny rebranding?

Wszystko w jednym miejscu - tak jawi się nowa, poglądowa jeszcze wersja portalu msn.com. "Jednym z naszych celów było ułatwienie personalizacji tego, co chciałbyś zobaczyć, niezależnie od używanego urządzenia. W nadchodzących miesiącach wypuścimy pakiet aplikacji MSN dla iOS i Androida, by dopełnić [niszę] odpowiednikami z Windows i Windows Phone. Wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione [sekcje], a twoje preferencje zostaną połączone między MSN, Cortaną, Bing i pozostałymi doświadczeniami Microsoft." - pisze Microsoft na swoim oficjalnym blogu. Nowa odsłona portalu to także zmiany w nazewnictwie. Sekcje, takie jak Wiadomości, Rozrywka, Finanse czy Zdrowie i fitness, zostały pozbawione przedrostka Bing.

msn.com

Wygląda na to, że Microsoft planuje oderwanie słynnego pakietu aplikacji od marki Bing i stworzenie dla niego bardziej uniwersalnego wizerunku. Nowy msn.com przypomina rodzaj pulpitu w sieci. Użytkownik, zalogowany na swoim koncie Microsoft, dzięki nowemu panelowi ma szybki dostęp do skrzynki mailowej, pakietu Office Online, chmury OneDrive, usługi Mapy, Facebooka, Twittera czy Skype. Wszystko pod ręką, wszystko na raz - o dziwo prezentuje się to całkiem zgrabnie. Podobny model był już w przeszłości rozważany nie tylko przez Microsoft. Tym razem - prawdopodobnie po raz pierwszy - zaczął sprawdzać się jako rzeczywiście funkcjonalny zestaw narzędzi.

Nowa wersja preview portalu znajduje się pod adresem http://preview.msn.com/pl-pl. Aby porównać nowy design z dotychczasowym, wystarczy kliknąć opcję Zamknij pogląd tuż pod górnym panelem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia