Aplikacja dedykowana Microsoft Ignite nie dla urządzeń z Windows

Aplikacja dedykowana Microsoft Ignite nie dla urządzeń z Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2018, 6:43 PM

Liczba odsłon: 1064

W tym miesiącu odbędzie się jedna z najważniejszych dorocznych konferencji Microsoftu - Microsoft Ignite 2018. Zwyczajowo harmonogram i wszystkie ważne informacje są dostępne nie tylko na stronie wydarzenia, ale również w dedykowanej aplikacji mobilnej. Ta właśnie została udostępniona i chyba nikogo już nie zaskakuje, że posiadacze telefonów z Windows (są tu tacy?) muszą obejść się smakiem. Mobilna aplikacja dotarła tylko na platformy Android i iOS, a Microsoft najwyraźniej nie widzi w tym niczego zdrożnego.

Użytkownicy i uczestnicy konferencji, którzy do tej pory mają na swoich telefonach aplikację z Ignite 2017, nie mogą liczyć na aktualizację, która obejmie tegoroczną edycję wydarzenia. Zamiast tego Microsoft opublikował zupełnie nową aplikację MSFT Events, która obejmie nie tylko Ignite 2018, ale praktycznie wszystkie eventy Microsoftu.

Tak naprawdę aplikacja debiutowała już w lipcu, wstępnie po to, by zgromadzić wszystkie dane dotyczące Inspire. Później została zaktualizowana również pod kątem Ignite i Envision. Jej kluczowe funkcje to:

  • Podgląd harmonogramu Ignite i ulubionych elementów;
  • Budowanie harmonogramu, wyszukiwanie i rejestrowanie się na sesje Ignite;
  • Spersonalizowane rekomendacje, oparte na zainteresowaniach;
  • Kontakt z uczestnikami, którzy przystąpili do sieci;
  • Szczegóły na temat sesji i prelegentów.

Jak wspomnieliśmy na początku, aplikacja MSFT Events jest dostępna tylko na Androida i iOS - na ten moment jedyne platformy mobilne, o których Microsoft myśli poważnie i które prezentuje na swoich sesjach i keynote'ach. Windows 10 Mobile został przez firmę oficjalnie skreślony i choć wsparcie techniczne nadal jest dla systemu świadczone, a aktualizacje z poprawkami ukazują się często nawet co miesiąc, to jakikolwiek rozwój platformy praktycznie nie istnieje.

Microsoft Ignite 2018 wystartuje już za 10 dni! Konferencja potrwa od 24 do 28 września i jej przebieg będzie można śledzić nie tylko w aplikacji mobilnej, ale również na CentrumXP, gdzie będziemy prowadzić dla Was relację na żywo. O tym na pewno jeszcze przed rozpoczęciem konferencji przypomnimy!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia