Aplikacja Zdjęcia zostanie wchłonięta przez Story Remix

Aplikacja Zdjęcia zostanie wchłonięta przez Story Remix

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/18/2017, 10:16 PM

Liczba odsłon: 2643

Story Remix to jedna z tych funkcji, które na swoją premierę będą musiały czekać dłużej niż zakładano. Dziś stało się jasne, że aplikacja nie trafi do Fall Creators Update. Microsoft testuje jednak inne rozwiązanie. Insiderzy, którzy wybrali opcję skip ahead i znajdują się teraz we wczesnej gałęzi Redstone 4, otrzymali aktualizację Zdjęć, czyli domyślnej przeglądarki grafiki w Windows 10. Jedyną nowością w aktualizacji jest zmiana nazwy na Story Remix.

Taki obrót rzeczy nie jest zaskakujący. Microsoft mówił w przeszłości, że przewiduje samodzielną aplikację dla Story Remix w Windows 10, ale dotąd doświadczenie było tylko zintegrowane ze Zdjęciami. Firma pracuje też podobno nad mobilnymi aplikacjami Story Remix na Androida i iPhone'a, a przemianowana aplikacja w Windows 10 mogłaby być tego zalążkiem. Czy Microsoft podjął słuszną decyzję? Zacznijmy od tego, że nie jest ona ostateczna. Jak poinformował dziś na Twitterze Brandon LeBlanc z Windows Insider Program Team, Microsoft "testuje kilka różnych opcji nazw aplikacji Zdjęcia z Windows Insiderami. Nazwa nie jest finalna". Zdjęcia mogą więc przybrać jeszcze inną nazwę, a Microsoft może obrać inny kierunek w dalszym rozwoju Story Remix.

Story Remix

Co na to użytkownicy? Głosy są raczej nieprzychylne. Padają pytania, co właściwie znaczy sformułowanie "testujemy z Windows Insiderami", których autorzy nie zostali zapytani o opinię, lecz postawieni przed faktem dokonanym. Przytoczmy jeszcze jeden komentarz użytkownika Twittera: "Nie róbcie tego. Windows jest wystarczająco pogmatwany bez nazywania aplikacji zdjęć nazwą, która ze zdjęciami nie ma nic wspólnego". Cóż, jest w tym wiele racji. Nie jest jeszcze jasne, jak Microsoft odniesie się do tego feedbacku i jak potoczą się dalsze losy obu aplikacji. Pomysł integracji mógł powstać, by niejako podłożyć użytkownikom pod nos nowe rozwiązania Story Remix, gdy ci po prostu przeglądają swoje zdjęcia. Z drugiej strony, jeśli nie zadowala nas aplikacja Zdjęcia (w starym lub nowym wydaniu), w Windows 10 możemy przywrócić klasyczną przeglądarkę fotografii i uczynić ją domyślną aplikacją dla plików graficznych, co szczegółowo wyjaśniliśmy w naszym poradniku.

Przypomnijmy, że Skip ahead była opcją, pozwalającą ograniczonej liczbie Insiderów przeskoczyć do gałęzi Redstone 4 (Spring Update) jeszcze przed oficjalnym wydaniem Redstone 3 (Fall Creators Update). Jest to poligon doświadczalny, który przywodzi na myśl fundamentalne założenia Fast Ring, dlatego obecnie trwające testy nie muszą koniecznie odzwierciedlać finalnej wersji produktu.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia