Aplikacja Xbox trafi na wybrane smart TV Samgunga z 2021 roku

Aplikacja Xbox trafi na wybrane smart TV Samgunga z 2021 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/17/2022, 8:00 PM

Liczba odsłon: 3553

Po wprowadzeniu wybranych gier na telewizory Samsung z tego roku poprzez Samsung Gaming Hub nadszedł czas na rozszerzenie wsparcia. Jeszcze w tym roku aplikacja Xbox trafi na wybrane smart TV tej marki z 2021 roku. Microsoft poinformował też o pracach nad wibracjami kontrolera dla aplikacji Xbox.

Do końca tego roku Microsoft będzie wprowadzał aplikację Xbox na wybrane modele smart TV Samsunga z 2021 roku. Ich właściciele będą mogli wyszukać i pobrać aplikację bezpośrednio na telewizorze. Oznacza to, że istniejący klienci Samsunga zyskają natychmiastowy dostęp do Xbox Cloud Gaming z Xbox Game Pass Ultimate. Będą oni mogli streamować setki wysokiej jakości gier Xbox bezpośrednio na smart TV — bez konieczności posiadania konsoli.

Microsoft pracuje też nad większą immersją. W końcu gaming ma wiele wymiarów i wykraczają one poza sam ekran. Posiadacze telewizorów marki Samsung z 2021 i 2022 roku będą mogli lepiej wczuć się w gry uruchamiane w chmurze dzięki wibracjom kontrolera. Wystarczy wybrać ulubiony kontroler oparty na Bluetooth, taki jak Xbox Wireless Controller czy PlayStation DualSense, i zacząć grać. Funkcja ma być wdrożona pod koniec tego roku.

Powyższe nowości uzupełniają możliwości dostępne od 30 czerwca, od kiedy na modelach z 2022 roku możemy otwierać aplikację Xbox w Samsung Gaming Hub lub Media Hub, zalogować się na konto Microsoft (z subskrypcją Game Pass Ultimate), sparować kontroler Bluetooth i grać w tytuły z Xbox Cloud Gaming.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia