Aplikacja Xbox na PC pozwoli zmienić lokalizację plików gry

Aplikacja Xbox na PC pozwoli zmienić lokalizację plików gry

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/2/2022, 8:49 AM

Liczba odsłon: 3447

Gracze korzystający z usługi PC Game Pass w systemach Windows 10 i Windows 11 nareszcie będą mogli wskazać własną lokalizację instalacji plików gry. Do tej pory gry pochodzące z aplikacji Xbox były instalowane w trudno dostępnych lokalizacjach katalogów systemowych.

Wprowadzenie opcji zmiany lokalizacji instalowanej gry jest istotne z punktu widzenia graczy, którym zależy na szybkim dostępie do danych, czy możliwości zrobienia kopii zapasowej. Chociaż Xbox zawsze rozpoznawał i wspierał zewnętrzne magazyny danych, to możliwe było tam jedynie przechowywanie zapisów gier.

Możliwość zmiany lokalizacji gier w PC Game Pass

Microsoft twierdzi, że wprowadzenie opcji zmiany domyślnej lokalizacji przechowywania danych gry nie będzie wiązało się z koniecznością ponownej instalacji, bo pliki będzie można swobodnie przenieść. Gracze już zgłaszają, że tak łatwo nie jest w przypadku gier zainstalowanych na dyskach zewnętrznych. Informują, że po odpięciu dysku i późniejszym ponownym podłączeniu go, usługa nie rozpoznaje plików gry i każe przeprowadzić ponowną instalację.

Tego typu błędy z pewnością zostaną naprawione w krótkim czasie. Zmiana na pewno jest korzystna i przybliża swoją funkcjonalnością PC Game Pass do platform typu Steam.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia