Aplikacja Seeing AI od Microsoft zdobywczynią Global Mobile Award na MWC 2018

Aplikacja Seeing AI od Microsoft zdobywczynią Global Mobile Award na MWC 2018

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/27/2018, 10:08 PM

Liczba odsłon: 1908

Seeing AI to aplikacja Microsoftu ułatwiająca życie i stanowiąca "cyfrowe oczy" dla osób niewidomych lub słabowidzących. Użytkownik kieruje kamerę telefonu na dowolny obiekt, osobę lub scenę, by uzyskać opis tego, co inteligentny program "widzi". Możliwości te zostały docenione przez American Foundation for the Blind, która w grudniu wyróżniła Microsoft nagrodą imienia Helen Keller. Kolejną nagrodę - Global Mobile Award - Microsoft za swą aplikację otrzymał od organizatorów Mobile World Congress 2018.

Seeing AI Global Mobile Award

GSM Association, odpowiedzialne za targi MWC w Barcelonie, ogłosiło dzisiaj zwycięzców Global Mobile Awards 2018 (GLOMO Awards). "GLOMOs wyłaniają najlepszych z najlepszych w świecie mobilnym, naświetlają technologie, produkty, firmy i osoby, które poszerzają granice pomysłowości i innowacji, oraz tworzą lepszą przyszłość dla wszystkich z nas" - powiedział Michael O’Hara, Chief Marketing Officer w GSMA. Microsoft otrzymał nagrodę w kategorii Best Use of Mobile for Accessibility & Inclusion za "Seeing AI - Mówiącą Kamerę dla Społeczności Niewidomych".

Najwięcej nagród GLOMO w tym roku zgarnął Huawei. Inne otrzymali m.in. Apple, Samsung, Cisco, ZTE czy Whisbi. Za najlepszego smartfona uznano iPhone'a X, a za najlepszą innowację - kamerę Apple TrueDepth. Microsoft otrzymał tylko jedną nagrodę, ale w zasadzie nie powinno to dziwić. Wśród namacalnych produktów mobilnych firmy, które na rynek weszły w ostatnim roku, brak w zasadzie jakichkolwiek nowinek sprzętowych, za to sporo się dzieje na poziomie oprogramowania.

Seeing AI na smartfony z iOS pobrać można bezpłatnie ze sklepu Apple App Store. Pełną listę zwycięzców tegorocznych GLOMO AWARDS znajdziemy zaś na stronie GSMA.