Antywirus w telewizorze? Samsung dodaje nowe narzędzia do swoich SmartTV

Antywirus w telewizorze? Samsung dodaje nowe narzędzia do swoich SmartTV

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 6/17/2019, 4:02 PM

Liczba odsłon: 3307

Wszystko jest teraz smart - nie tylko komputery i telefony, ale również lodówki, pralki i telewizory. Jeśli coś jest inteligentne, posiada mniej lub bardziej skomplikowany system operacyjny i elektronikę, to zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że ktoś może przejąć nieautoryzowaną kontrolę nad takim urządzeniem. Choć raczej nie musimy się obawiać tego, że hakerzy nam rozmrożą lodówkę albo upiorą kolorowe ubrania z białymi, to w przypadku SmartTV znane są przypadki poważnych podatności, które niestety nie za często bywają łatane.

Reklama

Telewizory Samsunga operują na autorskim systemie producenta i Samsung postanowił dodać do niego nowe narzędzia antywirusowe. Nowe rozwiązanie producent pokazał w filmiku opublikowanym na Twitterze, gdzie pokazano, jak wykonać skan systemu, i zachęcano do regularnego sprawdzania urządzenia pod tym kątem, by zminimalizować niebezpieczeństwo. Filmik ten, umieszczony na profilu Samsung Support USA, chwilowo (lub nie) został usunięty.

Samsung Twitter

Dlaczego tak się stało? Trudno ocenić. Pozostaje nam powyższy zrzut ekranu. W tej chwili nie jest jasne, czy Samsung doda tę funkcję do wszystkich swoich telewizorów Smart, również tych starszych. W każdym razie, jeśli posiadacie telewizor Samsung Smart TV, to wykonanie takiego skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania nie zaszkodzi.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia