Antywirus Microsoftu już nie dla Windows XP

Antywirus Microsoftu już nie dla Windows XP

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 1/9/2014, 7:03 PM

Liczba odsłon: 3859

Chcąc pozbyć się z rynku systemu Windows XP, Microsoft nieustannie podkreśla, że po 8 kwietnia system ten stanie się niezwykle podatny na wszelkie płynące z sieci zagrożenia. Aby nie były to tylko puste słowa, poza zaprzestaniem dostarczania nowych aktualizacji dla tego systemu, korporacja zdecydowała się również wycofać z niego swoje rozwiązanie antywirusowe - Microsoft Security Essentials (MSE).

Informację o tym, że po 8 kwietnia MSE nie będzie już dostępny do pobrania dla użytkowników Windows XP można przeczytać na oficjalnej stronie firmy, dedykowanej zakończeniu wsparcia dla tego systemu:

"As a result, after April 8, 2014, technical assistance for Windows XP will no longer be available, including automatic updates that help protect your PC. Microsoft will also stop providing Microsoft Security Essentials for download on Windows XP on this date."

Microsoft Essentials

Choć już w październiku Microsoft wspominał, że po tej dacie nie gwarantuje aktualizacji tego programu, to oficjalna informacja o rezygnacji ze świadczenia ochrony antywirusowej na Windows XP została opublikowana dopiero teraz, w nieco odświeżonej wersji strony. Co ciekawe, polska wersja tej witryny na chwilę obecną nie zawiera takiej treści.

Nawet jeśli Microsoft zdecyduje się całkowicie wycofać antywirus ze swojej oferty dla Windows XP, to czy taki ruch rzeczywiście wystraszy użytkowników i zachęci ich do zmiany systemu na nowszy? W końcu sam Microsoft przyznał, że jego produkt jest rozwiązaniem zapewniającym tylko podstawową ochronę, przez co spora część użytkowników nie traktuje go zbyt poważnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia