Anniversary Update dotrze na Xbox One... już dziś!

Anniversary Update dotrze na Xbox One... już dziś!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/30/2016, 2:18 AM

Liczba odsłon: 2733

Anniversary Update zapowiedziano dla urządzeń z Windows 10 i Windows 10 Mobile na wtorek, 2 sierpnia. Microsoft podkreślał, że jako pierwsze w kolejności otrzymają aktualizację własnie komputery i smartfony, tymczasem okazuje się, że rocznicowa aktualizacja jako pierwsza zawita do... Xbox One. Informacja pochodzi ze strony wsparcia Xbox. Ustalona data to 29 lipca, który na terenie USA jeszcze się nie skończył. Microsoft przedstawił też szczegółową listę nowości, którą przytoczymy poniżej.

Niespodziewanie rocznicowa aktualizacja Windows 10 dotarła na Xbox One. Nie tylko wyprzedziła Anniversary Update dla PC i smartfonów, ale też pojawiła się na konsoli dużo wcześniej niż po roku - Xbox One działa bowiem pod kontrolą Windows 10 dopiero od listopada. Wprowadzające wideo zobaczycie poniżej.

Znamy też całą zawartość uaktualnienia, które w wydaniu na konsolę Microsoft nazywa "Sierpniową Aktualizacją" (August Update). Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż do pierwszych urodzin Windows 10 na Xbox One brakuje jeszcze czterech miesięcy. Poniżej przedstawiamy dokładne zestawienie nowości:

Muzyka w tle

 • Aplikacje muzyczne mogą teraz odtwarzać muzykę w tle, a użytkownik może w tym czasie przełączać się na inne aplikacje.
 • By zatrzymać, wznowić, przełączyć utwór etc., dwukrotnie naciskamy przycisk Xbox i wybieramy kontrolki muzyczne.
 • By odtwarzać muzykę w tle, musimy korzystać z aplikacji, która wspiera taką funkcję - jest to na przykład Pandora.

Gry i aplikacje

 • Dostęp do gier jest teraz łatwiejszy. Z poziomu ekranu głównego przechodzimy w prawo i wybieramy Moje gry i aplikacje.
 • W dziale pojawiły się nowe opcje sortowania.
 • Pozycje "gotowe do instalacji" mają teraz własny obszar, co pozwoli szybko odnaleźć pobrane, lecz nie zainstalowane tytuły.
 • Aktualizacje gier i aplikacji, kiedy będą dostępne, także pojawią się we własnym obszarze.
 • Sekcja kolejki pokazuje teraz ostatnio zainstalowane pozycje.

Cortana dostępna w USA i UK

 • Z asystentką porozmawiamy przy użyciu zestawu słuchawkowego lub czujnika Kinect. Cortana działa podobnie jak na PC i smartfonach. Jeśli nie potrafimy jej obsługiwać, zawsze możemy powiedzieć "Hej, Cortana, co mogę powiedzieć"?
 • Jeśli korzystamy z czujnika Kinect, konsolę wybudzimy poleceniem "Hey Cortana, Xbox on".

Ustawienia języka i lokalizacji

 • Pojawiła się zapowiadana możliwość zmiany lokalizacji bez względu na język systemu.
 • Nie wszystkie języki są jednak dostępne dla wszystkich lokacji. Gdy użytkownik wybierze język, niepowiązany z lokacją, większa część systemu zostanie przetłumaczona na wybrany język, ale niektóre aplikacje ze Sklepu lub zawartość online mogą nie rozpoznać zmiany.

Najlepsze gry na PC w Xbox Live

 • Xbox Live ma teraz własny dział z najlepszymi grami na PC. Użytkownicy komputerów, Xbox One lub smartfonów mogą podejrzeć, w jakie gry grają ich znajomi, udostępniać klipy i zrzuty ekranu, a także wysyłać wiadomości. Xbox One i PC z Windows 10 pozwalają dołączyć do czatu ze znajomymi, niezależnie od tego, co akurat robią.

Nowy Sklep

 • Xbox Store i Windows Store zostały połączone, co ujednolica proces zakupów. W Sklepie będzie widoczna cała zawartość z obu platform.
 • Za tytuły zakupione w przedsprzedaży środki z konta zostaną ściągnięte nie natychmiastowo, lecz w dniu premiery. Istnieje też możliwość wycofania zamówienia, co pozwala uniknąć opłaty.
 • Klienci z USA, Szwajcarii, Norwegii, Włoch, Niemiec i Finlandii mogą dokonywać płatności poprzez konto u operatora mobilnego. Opłaty będą po prostu doliczane do miesięcznego rachunku.

Wyszukiwanie znajomych z Facebooka

 • Użytkownik może teraz połączyć konto Xbox Live z kontem Facebook, co pozwoli odnaleźć znajomych z portalu społecznościowego i zaprosić ich do znajomych na Xbox Live. Jeśli nasz znajomy także połączył konta, będzie widoczny w naszych sugestiach.

Kontrola automatycznego udostępniania

 • Pojawiła się opcja automatycznego udostępniania osiągnięć, zrzutów ekranu i klipów z gier na naszej tablicy aktywności.

Dzisiejsza aktualizacja Xbox One zmienia numer kompilacji na 10.0.14393.1018 (rs1_xbox_rel_1608.160725-1822). Jeśli jesteście w programie poglądowym Xbox One Preview i korzystacie z trybu Dev Mode, prawdopodobnie build ten znajduje się już na waszych konsolach. Pozostali użytkownicy powinni go otrzymać jeszcze dzisiaj!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia