Anniversary Update Preview także dla Xbox One. Sprawdź, czy dostałeś zaproszenie

Anniversary Update Preview także dla Xbox One. Sprawdź, czy dostałeś zaproszenie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/2/2016, 7:35 PM

Liczba odsłon: 2843

Mike Ybarra z zespołu Xbox ogłosił wczoraj, że nowy build poglądowy dla Xbox One ukaże się już niebawem. Nie jest do końca jasne, jakich nowych funkcji można się spodziewać. Wiadomo jedynie, że nie wszystkie będą obecne już w pierwszym buildzie, oraz że wydania poglądowe są związane z Windows 10 Anniversary Update. Aktualizacja obejmie praktycznie wszystkie urządzenia z Windows 10: komputery, tablety, smartfony czy właśnie Xbox One.

Użytkownicy zarejestrowani w Xbox One Preview Program nie otrzymali jeszcze dostępu do wczesnych wersji Anniversary Update. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy korzystamy z nowego trybu Dev Mode. Dostępna w nim aplikacja Dev Mode Activation pozwala zaktualizować system do wersji 14290. Build ten stał się dostępny, gdy Microsoft otworzył Xbox One na deweloperów. Jego zawartość nie jest specjalnie przełomowa, za wyjątkiem możliwości testowania zewnętrznych aplikacji w środowisku konsoli.

Dziś okazało się, że część użytkowników zarejestrowanych w Xbox One Preview Program ma szansę na wczesny dostęp do Anniversary Update. Choć aktualizacja stanie się ogólnodostępna dopiero w lipcu, będzie można ją przetestować (na wzór programu Insider Preview dla PC i smartfonów) dużo wcześniej. Wystarczy otrzymać stosowne zaproszenie. Podobnie jak w przeszłości, zaproszenia są rozsyłane do najbardziej aktywnych testerów programu Preview. Im więcej punktów znajduje się na koncie użytkownika, tym większa szansa na pozytywną wiadomość. Informacja została dziś oficjalnie potwierdzona przez Emily Hanson z działu Xbox.

Nawet jeśli otrzymaliśmy stosowne zaproszenie, sama aktualizacja nie została jeszcze wydana. Szczęśliwcom pozostaje wyczekiwać na kolejną wiadomość. Nie jest też jasna sytuacja użytkowników builda 14290, wydanego przy okazji konferencji BUILD 2016 na przełomie marca i kwietnia.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia