AltspaceVR teraz jako darmowa aplikacja w Microsoft Store

AltspaceVR teraz jako darmowa aplikacja w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/15/2019, 5:54 PM

Liczba odsłon: 1330

W październiku 2017 roku Microsoft przejął AltspaceVR, platformę społecznościową osadzoną w wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu wzbogacano ją o funkcje kreacji wirtualnego świata i społecznościowe. AltspaceVR uznawany jest za pioniera w tzw. immersyjnej komunikacji, niemniej jednak wciąż pozostaje on dość niszowym produktem, jak z resztą cała kategoria VR. Microsoft chce spopularyzować ten sposób interakcji, a krokiem w tym kierunku było wydanie AltspaceVR w jego Sklepie.

Witaj w AltspaceVR, najłatwiejszym sposobie, by poznać ludzi z całego świata, grać w interaktywne gry i uczestniczyć w darmowych eventach na żywo w VR. Wybieraj spośród 28 aktywności lub dołącz do wydarzeń na żywo z komikami, DJ-ami, pisarzami, celebrytami i nie tylko. W dzień lub w nocy zawsze będzie ktoś, z kim można spędzić czas.
– opis w Microsoft Store

Jako usługa AltspaceVR gromadzi w wirtualnej rzeczywistości ludzi ze 160 krajów. Odbywają się w niej spotkania, występy komików, zajęcia jogi, imprezy taneczne, a nawet wydarzenia na dużą skalę prowadzone przez NBC, Reggiego Wattsa, Justina Roilanda, Drew Carey i inne osobistości.

AltspaceVR

Co ciekawe, by zanurzyć się w VR, nie potrzebujemy nawet gogli Windows Mixed Reality. Aplikację możemy zainstalować na komputerze PC i do jej obsługi oraz poruszania się używać klawiatury i myszy. Nie ma w tym wprawdzie immersji większej niż w typowej grze z perspektywą pierwszoosobową, ale to zawsze coś. AltspaceVR pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia