Alerty bezpieczeństwa w Microsoft Authenticator na iOS

Alerty bezpieczeństwa w Microsoft Authenticator na iOS

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 6/22/2018, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1398

Bezpieczeństwo naszych danych jest kluczowe i jest to fakt, któremu raczej nikt nie zaprzeczy. Dlatego posiadanie odpowiednio mocnego hasła jest bardzo ważne. Warto też skorzystać z możliwości weryfikacji dwuetapowej (jeśli jest dostępna). Nasze konto Microsoft może być w ten sposób zabezpieczone, za pomocą kodów SMS lub aplikacji Microsoft Authenticator.

Microsoft Authenticator iOS

Aplikacja ta, w wersji na iOS, dostała właśnie opcję alertów bezpieczeństwa, które informują użytkownika o podejrzanych próbach zalogowania na jego konto Microsoft. Jest to więc teraz dużo bardziej rozbudowana aplikacja i nie służy jedynie do logowania, lecz pozwala też monitorować bezpieczeństwo naszych danych. Pozwala ona również na logowanie bez użycia hasła. Jeśli jest ono bardzo długie i trudne do zapamiętania, możemy zalogować się, potwierdzając jedynie próbę logowania na naszym telefonie. Po weryfikacji naszego urządzenia z zainstalowaną aplikacją Microsoft Authenticator, nie musimy już podawać hasła i weryfikować się w innych aplikacjach korzystających z naszego konta Microsoft.

Microsoft Authenticator iOS

Program Microsoft Authenticator obsługuje również uwierzytelnianie wieloskładnikowe dla kont służbowych, szkolnych i innych niż konto Microsoft. Jest to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na dodatkowe zabezpieczenie naszych danych, a ponadto poprawia on wygodę użytkowania naszego konta Microsoft. Microsoft Authenticator można pobrać wprost ze sklepu Apple Store. Oczywiście działa ona zarówno na iPhone'ach oraz na iPadach. Dostępne są też wersje na system Android, Windows 10 Mobile i Windows Phone.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia