Aktualizacje zabezpieczeń dla Windows 10 Mobile

Aktualizacje zabezpieczeń dla Windows 10 Mobile

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 4/10/2019, 2:12 PM

Liczba odsłon: 2451

Choć mobilne okienka, czyli Windows 10 Mobile, uważa się za praktycznie martwy system, to nie oznacza, że nie jest on wciąż wspierany przez Microsoft. Przestanie być dopiero w dniu 10 grudnia 2019 roku, więc do tego momentu będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Na nowe funkcje nie ma co liczyć, ale o bezpieczeństwo tego systemu gigant wciąż dba. Z tego też powodu udostępniona została właśnie nowa aktualizacja o numerze 15254.562. Lista zmian obejmuje całe 4 punkty i skupia się jedynie na poprawkach błędów. Jest ona zbieżna z poprawkami, jakie trafiły właśnie do pełnego systemu Windows 10, i prezentuje się następująco:

  • Rozwiązano problem z aplikacjami opartymi na MSXML6, które mogły przestać odpowiadać.
  • Rozwiązano problem z Edytorem lokalnych zasad grupy, który mógł przestać odpowiadać podczas edycji obiektu (GPO), który zawiera preferencje (GPP) ustawień Internet Explorera 10.
  • Rozwiązano problem z end-user-defined characters (EUDC) dla poszczególnych czcionek. Po ich włączeniu system przestawał działać i podczas uruchamiania witał nas BSOD-em.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla następujących elementów systemu: Microsoft Scripting Engine, Platform i Framework dla aplikacji Windows, Windows Storage i systemów plików, Windows Server, Windows Graphics, Microsoft Graphics Component, Windows Input i Composition, Windows Datacenter Networking, Windows Kernel, Windows MSXML, Windows Server i Microsoft JET Database Engine.
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia