Aktualizacje w Redstone 5 będą łatwiejsze do wdrożenia

Aktualizacje w Redstone 5 będą łatwiejsze do wdrożenia

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 8/23/2018, 10:03 AM

Liczba odsłon: 902

Wydanie Windows 10 Redstone 5 (1809) będzie wiązało się ze zmianą podejścia do aktualizacji systemu. Po wydaniu nowej wersji systemu, zapowiedzianej na październik tego roku, aktualizacje mają być bardziej kompaktowe i łatwiejsze do wdrożenia. To działanie mające na celu ułatwienie pracy administratorów IT, którzy będą mieli więcej czasu na instalację pakietów.

Na temat planowanych zmian wypowiedziała się Maliha Quershi, odpowiedzialna w firmie m.in. za rozwój Windows 10. Quershi mówi, że utworzenie nowego rodzaju paczek aktualizacji oznacza, że będą one mniejsze i łatwiejsze do wdrożenia przez administratorów. Nowe pakiety mają mieć przewagę nad aktualnie dostępnymi grupami Full, Delta i Express.

Microsoft podaje, że nowe rodzaje aktualizacji będą dostępne z poziomu Windows Update oraz jako pliki .CAB i .MSU z poziomu katalogów na stronach firmy. Poniżej przedstawiamy listę korzyści, jakie ma przynieść zmiana:

  • Mniejszy rozmiar pakietów aktualizacji oznacza, że organizacje nie będą musiały znacznie obciążać swojej sieci;
  • Organizacje korzystające z aktualizacji Delta, nie będą musiały monitorować statusów aktualizacji i oceniać, które z firmowych urządzeń mogą zostać zaktualizowane;
  • Nowe aktualizacje będą redystrybucyjne, co oznacza, że organizacje nie będą musiały korzystać z Windows Server Update Services, System Center Configuration Manager czy oprogramowania firm trzecich, w celu przekazania pakietów na kolejne urządzenia, co wpływnie na stabilność działania sieci;
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia