Aktualizacje systemu Windows 10 mają odczuwalnie przyspieszyć

Aktualizacje systemu Windows 10 mają odczuwalnie przyspieszyć

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/23/2018, 2:02 AM

Liczba odsłon: 2011

Od czasu wydania swojego ostatniego systemu Microsoft kilka razy usprawniał procesy Windows Update, by Windows 10 aktualizował się szybciej, jednak do tej pory bywa, że niektóre maszyny (niekoniecznie z możliwie najniższej półki) muszą na aktualizację poświęcić nawet kilka godzin. Wkrótce ma się to zmienić, bowiem przyspieszenie Windows Update stało się jednym z priorytetów deweloperów Windows.

Windows Update przyspiesza

Windows Update posiada już kilka usprawnień zwiększających szybkość aktualizowania. W Windows 10 to np. użycie sieci lokalnej do dystrybucji plików aktualizacji na wszystkie połączone z nią komputery, a od czasów Creators Update - "nową generację technologii dostarczania aktualizacji" o nazwie Unified Update Platform. UUP doprowadził do zmniejszenia rozmiarów aktualizacji do pobrania o blisko 35% poprzez zróżnicowanie pakietów (na urządzenie pobierane są tylko pakiety zawierające zmiany, które wprowadzono od czasu ostatniej aktualizacji systemu). To jednak nie koniec prac nad szybkością Windows Update.

Potwierdzenie nadeszło z Twittera szefowej programu Windows Insider, Dony Sarkar. W odpowiedzi na prośby o skrócenie czasu aktualizacji do maksymalnie godziny (z 3 godzin), Sarkar napisała: "Teraz TO jest czymś, z czym ciśniemy zespół deweloperów. Przyniesie to korzyści KAŻDEMU użytkownikowi".

Chociaż ciśnienie jest spore, to nie wiadomo, czy szybsze aktualizowanie stanie się gotowe na najbliższą ważną okazję, jaką będzie premiera Spring Creators Update w okolicach marca/kwietnia. W komunikatach publikowanych wraz z kompilacjami Insider Preview nie padły jeszcze żadne konkretne wyjaśnienia, aczkolwiek czas na nie teoretycznie jeszcze został.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia