Aktualizacja zabezpieczeń dla Windows 10 20H1 (build 19041.153) w Slow Ring

Aktualizacja zabezpieczeń dla Windows 10 20H1 (build 19041.153) w Slow Ring

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/13/2020, 6:27 PM

Liczba odsłon: 2691

Windows 10 20H1 (May 2020 Update/wersja 2004) nadal czeka na publiczne wydanie i z tego powodu nie uczestniczy jeszcze w comiesięcznym cyklu aktualizacji zbiorczych, jednak dzisiejsza jego aktualizacja w Slow Ring mocno przypomina te, które w marcowym Patch Tuesday dotarły do publicznych wydań Windows. Znajdziemy w niej łatki bezpieczeństwa kilkunastu składników systemu i parę poprawek błędów. Pełną listę zmian możecie sprawdzić poniżej.

May 2020 Update: zmiany w aktualizacji KB4541738 (build 19041.153) w Slow Ring

  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać ładowanie zawartości ActiveX.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować obejście serwerów proxy przez przeglądarki Microsoftu.
  • Rozwiązano problem z renderowaniem zawartości kodowanej przez PeerDist w Internet Explorer i Microsoft Edge.
  • Zmieniano sposób instalacji i obsługi jądra Linuksa w WSL2. Celem tej zmiany jest bezproblemowe utrzymywanie aktualnego kernela Linuksa bez potrzeby martwienia się o to przez użytkownika. Microsoft przypomina również, że WSL 2 stanie się ogólnodostępny wraz z wydaniem Windows 10 2004.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: Windows Server, aparatu skryptów firmy Microsoft, platformy i struktury aplikacji systemu Windows, składnika Windows Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, platformy krzemowej Windows, Microsoft Edge, składnika Windows Fundamentals, uwierzytelniania systemu Windows, składnika Windows Cryptography, jądra systemu Windows, podstawowych operacji sieciowych systemu Windows, pamięci i systemów plików systemu Windows, urządzeń peryferyjnych systemu Windows, kontenerów i zabezpieczeń sieci systemu Windows i stosu Windows Update.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia