Aktualizacja zabezpieczeń Windows 10 20H2 (build 19042.508)

Aktualizacja zabezpieczeń Windows 10 20H2 (build 19042.508)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2020, 11:58 AM

Liczba odsłon: 4349

Jesienna aktualizacja Windows 10 jest już na wykończeniu i prawdopodobnie w tym miesiącu osiągnie status RTM. 20H2 traktowany jest jako dopełnienie May 2020 Update na takiej samej zasadzie, jak 19H2 był dopełnieniem 19H1. Stąd też duże podobieństwa w aktualizacjach zbiorczych tych wersji. Najnowsza z nich wprowadza do 20H2 (aktualnie w Beta Channel, gdzie otrzymuje poprawki również w ramach Patch Tuesday) zestaw łatek bezpieczeństwa związanych m.in. z eskalacją uprawnień, proxy, serwerami intranet i kilkunastoma składnikami Windows 10.

Windows 10 20H2: zmiany w aktualizacji KB4571756 (OS Build 19042.508)

  • Rozwiązano problem z możliwą eskalacją uprawnień w windowmanagement.dll.
  • Naprawiono podatność bezpieczeństwa w proxy użytkownika i opartych na HTTP serwerach intranet. Po zainstalowaniu tej aktualizacji serwery intranet oparte na HTTP nie mogą domyślnie wykorzystać proxy użytkownika, aby wykrywać aktualizacje. Skanowania z użyciem tych serwerów zakończą się niepowodzeniem, jeśli klienty nie mają skonfigurowanego proxy systemu. Jeżeli musimy wykorzystać proxy użytkownika, należy skonfigurować zachowanie przy pomocy zasady Windows Update "Allow user proxy to be used as a fallback if detection using system proxy fails". Zmiana nie dotyczy klientów, którzy zabezpieczają swoje serwery Windows Server Update Services (WSUS) przy pomocy protokołów Transport Layer Security (TLS) albo Secure Sockets Layer (SSL).
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: platformy i struktury aplikacji systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, infrastruktury chmury systemu Windows, składnika Windows Fundamentals, komponentu Windows Management, jądra systemu Windows, wirtualizacji systemu Windows, pamięci i systemów plików systemu Windows i aparatu bazy danych Microsoft JET.

Przypomnijmy, że przy korzystaniu z kanałów Beta lub Release Preview wersja 20H2 zostanie automatycznie wdrożona na wszystkich urządzeniach komercyjnych. Z kolei urządzenia z Windows 10 w wersji 2004 otrzymają niezwykle szybką aktualizację w formie "pakietu włączającego", przypominającego zwykłe aktualizacje zbiorcze z tą różnicą, że nie dodaje nowej zawartości, ale ją włącza.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia