Aktualizacja firmware'u kontrolera PS5 możliwa z Windows 11 i Windows 10

Aktualizacja firmware'u kontrolera PS5 możliwa z Windows 11 i Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/21/2022, 4:10 PM

Liczba odsłon: 5165

Posiadacze konsol PlayStation 5 będą mogli odetchnąć z ulgą, kiedy następnym razem przyjdzie im zaktualizować firmware swoich kontrolerów. Sony ogłosił bowiem, że gracze będą mogli zaktualizować oprogramowanie układowe DualSense w Windows 11 i Windows 10. Szczegóły poniżej.

Producent ogłosił, że gracze pecetowi mogą teraz zaktualizować kontroler bezprzewodowy DualSense, pobierając najnowszy firmware na urządzeniach z Windows 11 i wybranych urządzeniach z Windows 10. Co istotne, nie ma przy tym konieczności łączenia się z PS5. Wystarczy pobrać aplikację "Narzędzie do aktualizacji oprogramowania układowego kontrolera bezprzewodowego DualSense" na PC, zainstalować ją i uruchomić. Następnie, aby wykonać instalację, podłączamy kontroler do komputera za pomocą kabla USB i postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Oprogramowanie układowe można aktualizować tylko dla jednego kontrolera naraz. Aby zaktualizować oprogramowanie układowe wielu kontrolerów, musisz przeprowadzić aktualizację każdego kontrolera osobno — dodaje Sony. Rozwiązanie będzie działać na komputerach z Windows 10 (64-bit) lub Windows 11, minimum 10 MB pamięci, minimalną rozdzielczością 1024 x 768 i portem USB.

Producent nie wyjaśnił, co miał na myśli, pisząc o "wybranych urządzeniach z Windows 10", niemniej jednak może zwyczajnie chodzić o wymaganie edycji 64-bitowej. Dziesiątka jest bowiem ostatnim systemem Microsoftu, który jest oferowany również w wersji 32-bit. Windows 11 jest już tylko 64-bitowy.