Aktualizacja Windows 11 już w lutym! To był tydzień z Microsoft 204

Aktualizacja Windows 11 już w lutym! To był tydzień z Microsoft 204

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 1/28/2022, 1:16 PM

Liczba odsłon: 3107

Drodzy Czytelnicy! Za nami kolejny tydzień, więc najwyższa pora na kolejne podsumowanie minionych dni. W dzisiejszym To był tydzień z Microsoft skupimy się na zbliżającej się aktualizacji Windows 11, wynikach finansowych firmy, sukcesie Halo Infinite oraz nowej funkcji Teams.

Windows 11 otrzyma w lutym dużą aktualizację

Microsoft zapowiedział sporą aktualizację Windows 11 na luty tego roku. Będzie to podsumowanie ostatnich miesięcy prac w programie Windows Insider. Już teraz można więc powiedzieć, że należy spodziewać się usprawnień paska zadań, odświeżonych aplikacji Notatnika i Media Playera oraz powrotu widgeta pogody. Według wcześniejszych zapowiedzi aktualizacja miała zostać wydana dopiero latem 2022 roku, zgodnie z nowym harmonogramem Microsoftu. Jednocześnie firma nie mówi, czy jeszcze w tym roku do Windows 11 trafi kolejny update.

Odświeżony Media Player w Windows 11

Ponad 50 mld USD przychodu Microsoftu w FY22 Q3

Firma przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2022, czyli czwartego kwartału 2021 roku kalendarzowego. Ogłoszono przychód całkowity w kwocie 51,7 mld USD. Jest to wynik o 20% lepszy od tego samego okresu w poprzednim roku. Microsoft zanotował wzrosty w każdej ze swoich dywizji, a największy przychód dostarczyły rozwiązania Microsoft Cloud.

Wyniki finansowe Microsoftu FY22 Q3

Największy przychód Microsoft uzyskał ze sprzedaży usług chmurowych. Dalej na liście znajdują się usługi Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud, Personal Computing, Xbox i Surface.

Dobre wyniki finansowe firma zawdzięcza w dużej mierze pandemii, przez którą stale rośnie popyt na urządzenia, usługi Microsoft 365 i platformę Teams.

Halo Infinite najlepiej sprzedającą się grą w grudniu 2021

Halo Infinite najlepiej sprzedającą się grą na platformie Xbox w grudniu 2021 roku. Kultowym przygodom Master Chiefa wystarczyły zaledwie trzy tygodnie, aby zamknąć ostatni miesiąc roku na szczycie podium. Halo Infinite świetnie radzi sobie również w rankingu międzyplatformowym. W grudniu 2021 lepszy wynik uzyskało tylko Call of Duty: Vanguard, dostępne też na PlayStation. W tym wypadku produkcja Microsoftu zajęła drugie miejsce.

Nadal dobrze radzi sobie Forza Horizon 5, która w grudniu 2021 była piątym najchętniej kupowanym tytułem na Xboksie.

Teams pozwala już na swobodne rozmowy zewnętrzne

To najświeższa wiadomość z minionego tygodnia. Do firmowych subskrypcji Microsoft Teams stopniowo wdrażana jest opcja rozmów z użytkownikami zewnętrznymi. Rozmowy z osobami spoza organizacji będą odbywać się bez konieczności przełączania konta. Wystarczy, że po otwarciu okna nowej konwersacji nadawca wiadomości wprowadzi adres e-mail lub numerem telefonu zewnętrznego odbiorcy. Opcja ma będzie działać nawet w przypadku rozmów grupowych. Co ważne, funkcja będzie dostępna w dwóch kierunkach.

Rozmowy z użytkownikami zewnętrznymi w Microsoft Teams

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia