Aktualizacja Skype na Androida poprawia ustawienia audio

Aktualizacja Skype na Androida poprawia ustawienia audio

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/8/2018, 4:03 PM

Liczba odsłon: 2347

Skype wciąż, mimo dominacji Messengera i WhatsApp, wciąż całkiem nieźle sobie radzi na rynku komunikatorów. Była to w zasadzie pierwsza aplikacja tego typu, która zdobyła globalną popularność i rozpowszechniła się praktycznie na całym świecie. Po wykupieniu przez Microsoft w 2011 roku, Skype jest przez giganta stale rozwijany o nowe funkcje. Jest to w końcu jego flagowy komunikator. Co prawda jego wersja dla firm zostanie zastąpiona wkrótce przez Microsoft Teams, jednak wersja dla użytkowników indywidualnych wciąż pozostanie.

Opera kontra Edge

Skype jest dostępny na wiele platform w tym oczywiście na iOS i Android. Wersja na tą drugą platformę otrzymała właśnie drobną acz przydatną aktualizację.Wersja 8.15.0.4, poza standardowymi poprawkami błędów i wydajności, wprowadza pewne zmiany w ustawieniach audio. Teraz łatwiej będzie nam kontrolować głośność oraz przełączać źródła dźwięku. Przy rozmowach audio i wideo jest to podstawowa i najważniejsza funkcja, tak więc na pewno cieszy jej dopracowanie przez Microsoft.

Skype jest dostępny również w wersji testowej Preview, gdzie ostatnio dodano możliwość łatwego zapisywania zrzutów ekranu z rozmowy. Pewnie wkrótce i tak funkcja trafi do stabilnej sytuacji. Na chwilę obecną jednak musimy zadowolić się łatwiejszym kontrolowaniem audio w aplikacji. Jednak Skype wciąż dzielnie walczy o swoich użytkowników. Konkurencyjne usługi posiadają już wszystkie, do pewnego momentu unikalne dla Skype funkcje, więc Microsoft musi zadbać aby był on nadal konkurencyjny. Ta aktualizacja jest to czystko praktyczna i nie wprowadza niczego nowego, lecz cieszy sam fakt, że Microsoft dba ciągle o swój flagowy komunikator. Zresztą musi dbać bo konkurencja jest niewiarygodnie silna. Skype dla Androida można pobrać ze Sklepu Google Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia