Aktualizacja OneNote na Windows 10 - liczne usprawnienia oraz ... linijka

Aktualizacja OneNote na Windows 10 - liczne usprawnienia oraz ... linijka

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/13/2017, 3:08 PM

Liczba odsłon: 1018

OneNote to jedna z najpopularniejszych aplikacji do sporządzania cyfrowych notatek, szczególnie wśród studentów i uczniów. Wszystkie ważne dla nas notatki zebrane w jednym miejscu, z dostępem z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia. Korzystając z OneNote np. na urządzeniu Surface z piórem Surface Pen, otrzymujemy prawdziwy cyfrowy notatnik. Jego wersja na Windows 10 doczekała się w grudniu nowej aktualizacji. Wprowadza ona wiele optymalizacji i poprawek stabilności. Poprawiono mechanizm wyszukiwania, dzięki czemu szybciej otrzymujemy pewne i sprawdzone wyniki. Podczas korzystania z tradycyjnego notatnika często musimy ze sobą nosić cały piórnik. Zwłaszcza jeśli nasze notatki opatrujemy wykresami i technicznymi rysunkami, wymagającymi precyzji. Do tej pory nasze wykresy w OneNote wyglądały tak jak ten na załączonym poniżej obrazku. Więc jeśli chcemy całkowicie zastąpić fizyczny notatnik tym cyfrowym, ucieszy nas zdecydowanie nowa funkcja dodana w ostatniej aktualizacji – cyfrowa miarka.

Linijka w OneNote na Windows 10

Możemy za jej pomocą rysować proste linie oraz odmierzać odległości między punktami. Miarka może być obracana i ustawiana pod różnymi kątami, co zapewnia elastyczność rysunków i dokładność pomiarów. Piórnik i zeszyt już na stałe można zostawić w domu.

Dodanie tego narzędzia ucieszy wielu użytkowników, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na taką funkcję. Microsoft słucha uważnie głosów swoich użytkowników i jak widać, dba o to, aby wrażenia z użytkowania jego usług stały na jak najwyższym poziomie. Aktualizację będzie można pobrać z Microsoft Store. Będzie ona udostępniania stopniowo, więc na jej pobranie będzie trzeba chwilę poczekać.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia