Aktualizacja 1711 dostępna dla wszystkich na Xbox One

Aktualizacja 1711 dostępna dla wszystkich na Xbox One

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 11/17/2017, 3:44 PM

Liczba odsłon: 2413

Ogłoszona niedawno aktualizacja 1711 na Xbox One dostępna do tej pory tylko dla uczestników programu Insider, została oficjalnie udostępniona dla wszystkich. Przynosi ona ze sobą wiele ciekawym zmian. Część ze zmian zapowiedzianych w 1711 już została wprowadzona, tak jak na przykład możliwość wysyłania gier w formie prezentów. Można też od niedawna konfigurować Xbox One X, korzystając z aplikacji Xbox na Androida i iOS.

Aktualizacja Xbox One

W dużej jesiennej aktualizacji Xboxa dodano możliwość dodawania na ekranie głównym znajomych, gier z Xbox Live Gold czy Game Pass, a wszystko to można porządkować w ramach „bloków”. Aktualizacja 1711 umożliwiła dodawanie do bloków Klubów, do których należymy. Nowe rodzaje zawartości bloków mają być dodawane w przyszłości. Ponadto Ustawienia są teraz synchronizowane w chmurze. Przy uruchomieniu każdej nowej konsoli będziemy mieć możliwość odzyskania zapisanych ustawień. Ma to na celu maksymalne ułatwienie przejścia ze starej konsoli na nową, głównie z myślą o posiadaczach nowej konsoli Xbox One X. Z mniejszych zmian, użytkownicy mogą teraz usuwać ze swojego profilu gry bez odblokowanych osiągnieć. Dodano też nowe szybkie komunikaty z propozycjami następnych kroków, jakie możemy podjąć.

Nowa aktualizacja powinna być już dostępna do pobrania. Bardzo możliwe, że już wkrótce otrzymamy nową aktualizację w ramach programu Insider, a razem z nią prawdopodobnie kolejne poprawki i nowe ciekawe ulepszenia.