Aktualizacja 15063.2 przygotowuje Windows 10 Mobile na Creators Update

Aktualizacja 15063.2 przygotowuje Windows 10 Mobile na Creators Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/29/2017, 12:01 PM

Liczba odsłon: 2514

Creators Update już na ostatniej prostej. Zeszłej nocy (czasu polskiego) Microsoft wypuścił niewielką aktualizację w Fast Ring, tym razem dla Windows 10 Mobile. Oznaczona numerem 15063.2 wersja zawiera tylko jedną "poprawkę", która - jeśli przeczytamy o niej na wyjątkowo krótkiej liście zmian - bynajmniej nie okazuje się poprawką.

Aktualizując wpis o kompilacji 15063, Microsoft napisał o niewielkiej, choć znaczącej aktualizacji dla Windows 10 Mobile: "Udostępniliśmy Windows 10 Insider Preview Build 15063.2 dla [wersji] Mobile Insiderom w Fast Ring. Ta kompilacja zawiera pojedynczą poprawkę, wprowadzającą możliwość aktualizacji do builda 15063 z poziomu Windows 10 Anniversary Update (Build 14393) na telefonach z Windows". Innymi słowy, aktualizacja nie robi nic innego, jak tylko umożliwia przejście z Anniversary Update (ostatniej publicznej wersji) do finalnego builda Creators Update, który ukaże się już całkiem niedługo.

Aktualizacja dla telefonów z Windows pełni rolę pośredniczącą między Anniversary Update a Creators Update. Taką samą rolę spełnia na PC (dostępna, ale wciąż oficjalnie nie opisana) aplikacja Asystent aktualizacji Creators Update, za pomocą której użytkownicy stabilnego wydania (Public Release) mogą przygotować swoje maszyny na nową wersję systemu.

Już od pewnego czasu mówi się głośno, że Creators Update dotrze najpierw na PC (choć i tu ma być udostępniany falami przez najbliższe miesiące), a dopiero potem na pozostałe platformy. Wygląda jednak na to, że wersja mobilna nie będzie specjalnie opóźniona, a być może nawet podzieli los Anniversary Update i na telefonach przyjmie się dużo szybciej, niż na PC?

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia