Age of Empires: Definitive Edition, czyli powrót klasyka w 4K

Age of Empires: Definitive Edition, czyli powrót klasyka w 4K

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/13/2017, 2:39 PM

Liczba odsłon: 1923

Age of Empires uchodzi za jedną z najbardziej kultowych strategii czasu rzeczywistego, a dla wielu - mimo upływu lat - jedną z najlepszych gier wszech czasów. A takie tytuły sprzedają się długo. Po tym, jak ustały złote czasy pecetów, serię reaktywowano kilkukrotnie, wydając mniej lub bardziej udane nawiązania na smartfony i tablety. Tym razem na pulpit trafi oryginalny Age of Empires, który przeszedł remastering godny roku 2017.

Age of Empires: Definitive Edition to całościowy remaster klasyka sprzed 20 lat, obejmujący nagraną na nowo ścieżkę dźwiękową, podrasowaną grafikę, poprawki licznych błędów, nowoczesny interfejs użytkownika, tryb multiplayer za pośrednictwem Xbox Live i parę innych udogodnień. Największy przeskok gracze odczują jednak w warstwie wizualnej - ta bowiem będzie oferować jakość UHD w rozdzielczości 4K. "Wykonaliśmy od nowa każdy pojedynczy element" - powiedział Adam Isgreen z Microsoft Studios.

Microsoft zremasterował już wcześniej Age of Empires 2 z 1999 r., które pod nazwą Age of Empires 2 HD trafiło na Steam w roku 2013. Oryginalna, pierwsza część serii nie doczekała się jednak nigdy takiego wznowienia... aż do teraz. Za rozwój Age of Empires: Definitive Edition odpowiada studio Forgotten Empires - to samo, które zremasterowało drugą część serii. Jeśli więc chcielibyście przypomnieć sobie, jak smakuje wytrawny RTS, nie musicie już szukać oryginalnego CD-ROMU i głowić się, jak tu załadować Windows 95 lub Windows 98.

Age of Empires: Definitive Edition będzie zawierać wszystkie cywilizacje z oryginalnej części oraz z wydanego rok później dodatku Rise of Rome. Gracze mogą spodziewać się zarówno dopracowanych kampanii, jak i trybu klasycznego, zapewniającego "oryginalne doświadczenie rodem z 1997". Zapisy do wersji beta już ruszyły na stronie www.ageofempires.com.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia