Acer rozpoczął sprzedaż laptopów z Windows 10 i wgraną Amazon Alexą

Acer rozpoczął sprzedaż laptopów z Windows 10 i wgraną Amazon Alexą

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/21/2018, 7:43 PM

Liczba odsłon: 1277

Microsoft już na konferencji Build 2018 wyraźnie pokazał, że nie chce, by rozwiązania, takie jak Cortana, były sztywno powiązane z jednym tylko typem urządzeń. Stąd też integracja Cortany z Alexą - między obiema asystentkami będzie można się przełączać niezależnie od urządzenia i domyślnego interfejsu. O krok dalej poszedł Acer, który do swoich laptopów dodaje preinstalowaną Alexę. Modele są już w sprzedaży, a na istniejących właścicieli czekają aktualizacje.

Acer Spin 3 + Acer Spin 5

Na początku roku Acer wyjawił plany wprowadzenia Alexy na swoje komputery. Dzisiaj firma ogłasza, że laptopy Acer Spin 3 i Acer Spin 5 z Windows 10 i wbudowaną asystentką Amazonu są już dostępne w sprzedaży. W czerwcu Alexa trafi na gamingowy laptop 2w1 Acer Nitro 5 Spin, a w dalszej przyszłości producent planuje uczynić to samo na zestawach PC. Z kolei w najbliższych tygodniach notebooki Aspire, Switch i Swift, a także komputery Aspire all-in-one będą dostarczane z fabrycznie zainstalowaną Alexą. Jeśli już jesteście właścicielami modeli Spin 5 lub Spin 3, otrzymacie aktualizację (oczywiście tylko dla wybranych wersji językowych), w której znajdzie się Alexa. Aktualizacje wystartują odpowiednio 23 i 26 maja.

"Notebooki konwertowalne Acer Spin 3 i Spin 5 są idealnymi produktami dla przemysłowego debiutu funkcji głosowych Alexa na notebookach" - powiedział Jerry Kao z Acer Inc. "Cieszymy się, że jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek te elastyczne systemy, w których zastosowano wiodące w branży rozwiązania audio i najnowsze technologie, umożliwiające wygodne, oszczędzające czas i intuicyjne interakcje". Dla Amazonu jest to z kolei możliwość dotarcia z Alexą do klientów w nowy sposób. Jak wyjaśnia Steve Rabuchin, wiceprezes Amazon Alexa: "Wierzymy, że klienci powinni mieć możliwość komunikowania się z Alexą, gdziekolwiek jej potrzebują, w tym także na PC, by czerpać korzyści z łatwości, jaką daje sterowanie głosowe".

Korzystając z pomocy Alexy na komputerach Acer, użytkownicy mogą poprosić ją o sprawdzenie pogody, dodanie wpisu do kalendarza, tworzenie list, udzielenie odpowiedzi na pytania czy odtworzenie ulubionej muzyki, podcastów lub audiobooków. Alexa może też obsługiwać inteligentne oświetlenie, termostaty czy inne urządzenia domowe.