ASUS zaprezentował niedrogiego laptopa z Windows 8.1 with Bing

ASUS zaprezentował niedrogiego laptopa z Windows 8.1 with Bing

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/3/2014, 5:13 PM

Liczba odsłon: 3156

Wprawdzie do rozpoczęcia głównej części targów IFA 2014 pozostały jeszcze dwa dni, jednak niektórzy producenci już zaczęli prezentować nowości. Jednym z nich jest ASUS, który - podobnie, jak wcześniej HP - zaprezentował niewielkiego notebooka z Windows 8.1 with Bing na pokładzie.

EeeBook X205 to poręczny, 11,6-calowy laptop z Windows 8.1 with Bing na pokładzie. Specyfika licencyjna tej edycji systemu pozwala producentom istotnie zbić ceny gotowych zestawów. Tym samym nowy EeeBook kosztować będzie 199 dolarów (ok. 633 zł). To tyle samo, co HP Stream. Istotna różnica leży w zastosowanej architekturze. ASUS zamierza wykorzystać procesor Intel Atom quad-core, podczas gdy HP użyje procesora AMD.

EeeBook X205

"EeeBook X205 posiada kompaktowy i ergonomiczny design dla ludzi, którzy wciąż są w biegu - jak na przykład studenci. Waży mniej niż 1kg i posiada pełnowymiarową, gładką klawiaturę z 1,6-milimetrową drogą nacisku klawisza dla wygodnego pisania. Posiada też o 36% większy touchad w porównaniu do 14-calowych modeli ASUS. Touchpad korzysta z technologii Smart Gesture, która wspiera gesty dotykowe w Windows 8.1. - dodaje Microsoft. Urządzenie zostanie wyposażone w 2 GB pamięci RAM. Pojawią się też dwie wersje - z 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci dyskowej. 11,6-calowy ekran osiągnie najprawdopodobniej rozdzielczość 1366 x 768 pikseli.

EeeBook X205 zadebiutuje w listopadzie, zarówno w USA, jak i w Europie. Użytkownicy będą mogli wybrać odpowiadającą im wersję kolorystyczną: czarną, białą, złotą i czerwoną. Microsoft oczywiście promuje tanie laptopy z Windowsem, które mają stać się godną konkurencją dla Chromebooków.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia