6 października spodziewmy się zapowiedzi Surface Pro 4 i flagowych Lumii

6 października spodziewmy się zapowiedzi Surface Pro 4 i flagowych Lumii

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2015, 9:56 PM

Liczba odsłon: 3269

"Chcemy się z wami podzielić ekscytującymi wiadomościami, dotyczącymi urządzeń z Windows 10" - od tych słów zaczyna się zaproszenie, które dzisiejszego ranka Microsoft wysłał przedstawicielom mediów. 6 października odbędzie się w Nowym Jorku wydarzenie specjalne, podczas którego zostaną przedstawione nowe urządzenia z Windows 10. Wśród propozycji na nadchodzącą jesień i zimę spodziewamy się ujrzeć przede wszystkim Surface Pro 4 i nowe smartfony z serii Lumia wraz z akcesoriami Continuum. Być może usłyszymy też coś więcej o Surface Hub i HoloLens.

Podczas minionych targów IFA nie zobaczyliśmy żadnych nowych urządzeń od Microsoft. Przedstawiciele firmy zaprezentowali jedynie zestawy producentów zewnętrznych, działające pod kontrolą Windows 10. Jeśli tak jak my odczuwacie niedosyt po berlińskich targach, śledźcie wraz z nami przebieg październikowej konferencji. Obok długo wyczekiwanego i nie mniej tajemniczego Surface Pro 4 zobaczymy najprawdopodobniej Lumię 950/950 XL, której domniemana specyfikacja i grafiki poglądowe zdążyły już ujrzeć światło dzienne.

October Event

O samym tablecie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Niektórzy spekulują, że nie wniesie on wiele nowego w stosunku do Surface Pro 3. Mówi się m. in. o wsparciu dla systemu Windows Hello, jednak urządzenie nie otrzyma raczej czujnika Intel RealSense. Wbudowany w panel klawiatury skaner linii papilarnych brzmi bardziej prawdopodobnie. Niedawne plotki mówią też o 14-calowej wersji tabletu, która może stanowić ciekawy dodatek do linii Surface. Kolejna generacja Surface musi też odznaczyć się skokiem pod względem parametrów. Dość obiecująco zapowiada się choćby moc obliczeniowa Surface Pro 4, za którą odpowiadać ma szóstej generacji procesor Intel 'Skylake'.

October Event
Komunikat ze strony Windows Poland na Facebooku.

Nowojorska konferencja będzie też zapewne świetną okazją, by nieco bliżej przyjrzeć się integracji Windows 10 z warstwą sprzętową. Microsoft już wcześniej demonstrował działanie systemu na wielu typach urządzeń o różnych rozmiarach ekranu i różnych sposobach wprowadzania danych. Umożliwia to współdzielone jądro systemowe i standard uniwersalnych aplikacji Windows. Tym samym firma daje producentom zewnętrznym sygnał, że tak powinny działać urządzenia po zakończeniu "ery" Windows 8.1.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 16 czasu polskiego i będzie transmitowana na żywo w formie webcastu. Będzie ją można również oglądać w konsoli Xbox. Zapowiedź październikowego wydarzenia znajdziemy na stronie www.microsoft.com/october2015event.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia