6 mln użytkowników Xbox Live

6 mln użytkowników Xbox Live

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 3/7/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2969

Jak poinformował Microsoft, usługa Xbox Live ma już 6 milionów użytkowników. Jej sukces przerósł najśmielsze oczekiwania giganta z Redmond.

Na zeszłorocznych targach E3 Microsoft zakładał, że podwoi ówczesną liczbę użytkowników swojej sieciowej usługi (3 miliony) do końca czerwca 2007. Tymczasem cel ten udało się osiągnąć na niemal cztery miesiące wcześniej - Xbox Live już teraz ma 6 milionów wiernych fanów. Nie wiadomo jedynie, ilu z nich korzysta z darmowego dostępu Silver (pozwalający na ściąganie uaktualnień, czatowanie i korzystanie z Xbox Live Marketplace), a ilu opłaca Gold (umożliwiający rozgrywki multiplayer).

Gigant z Redmond z jakiegoś powodu nie podaje wspomnianej statystyki (czyżby wyglądała niezbyt korzystnie?), udostępnia za to szereg innych. Dzięki temu wiemy np., że od premiery usługi w 2002 roku, jej użytkownicy spędzili na rozgrywkach online łącznie 2,3 miliarda godzin. Dużą popularnością cieszy się również wykorzystanie Xbox Live jako narzędzia komunikacji - codziennie przesyła się za jego pośrednictwem 2 miliony wiadomości tekstowych i głosowych.

Najpopularniejszą grą do rozgrywek multiplayer pozostaje cały czas Halo 2. Gears of War, mimo krótkiej przewagi, aktualnie utrzymuje się na drugiej pozycji. Microsoft podał także listę najpopularniejszych gier w Xbox Live Arcade - tutaj na pierwszym miejscu znalazł się Street Fighter II Hyper Fighting , później karciane UNO dalej Bankshot Billiards 2, a na czwartym miejscu Geometry Wars: Retro Evolved.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia