5G trafi na Snapdragona w seriach 8, 7 i 6

5G trafi na Snapdragona w seriach 8, 7 i 6

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/6/2019, 5:28 PM

Liczba odsłon: 733

Dziś na targach IFA 2019 Qualcomm ogłosił, że doda obsługę 5G do układów mobilnych Snapdragon 8 Series, 7 Series i 6 Series w 2020 roku. Oznacza to, że dostęp do sieci 5G otrzymają ponad 2 miliardy użytkowników telefonów na całym świecie. Producent wspomniał też, że aktualnie rozwijanych jest ponad 150 urządzeń 5G na platformie Snapdragon. Platforma ta będzie wspierać spektrum mmWave oraz sub-6 GHz, tryby TDD i FDD, 5G multi-SIM, Dynamic Spectrum Sharing oraz architektury sieciowe Standalone (SA) i non-standalone (NSA).

Flagowa seria Snapdragon 8 już teraz napędza urządzenia mobilne 5G wprowadzone na rynek w 2019 roku. W tym samym roku ukaże się następna generacja Snapdragon 8 Series 5G Mobile Platform. Jeśli chodzi o Snapdragon 7 Series 5G Mobile Platform, 5G zostanie zintegrowane z SoC i będzie wspierać wszystkie kluczowe regiony oraz pasma częstotliwości. Na swoich przyszłych urządzeniach planują umieścić ją OPPO, realme, Redmi, Vivo, Motorola, Nokia i LG. Można ich oczekiwać w 4 kwartale 2019 roku. Ostatnia z serii — Snapdragon 6 Series 5G Mobile Platform — została zaprojektowana tak, by jeszcze bardziej upowszechnić 5G. Oparte na niej urządzenia będą dostępne w drugiej połowie 2020 roku.

Qualcomm Technologies dostarczył pierwszą i najbardziej zaawansowaną na świecie platformę mobilną 5G, wliczając w to wszechstronny Modem-RF System, aby przyspieszyć komercjalizację 5G w 2019 roku - powiedział Alex Katouzian, SVP i GM działu mobilnego Qualcomm Technologies. Mamy unikalną pozycję, by nadać rozpędu komercjalizacji 5G na skalę globalną wraz z naszymi OEM-ami, klientami operatorów oraz rozwiniętą ofertą platformy mobilnej w seriach Snapdragon 8, 7 i 6 w 2020 roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia