500 milionów dolarów na reklamy Windowsa

500 milionów dolarów na reklamy Windowsa

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 6/29/2008, 1:58 PM

Liczba odsłon: 2660

Microsoft dba o klientów. W tym roku na reklamy systemów operacyjnych Windows przeznaczono już 300 milionów dolarów, a do tej kwoty dorzucono jeszcze kolejne dwieście. Wszystko po to, by użytkownicy mogli dowiedzieć się o możliwościach tych programów, o których wcześniej mogli nie mieć zielonego pojęcia.

Redaktorzy Fortune Magazine w jednym z ostatnich wydań poinformowali, że Microsoft przeznaczył łącznie pół miliarda dolarów na reklamy systemów operacyjnych Windows. Microsoft najpierw przeznaczył na reklamę 300 milionów dolarów, organizując akcje we współpracy z agencją reklamową Crispin Porter + Bogusky, chcąc polepszyć ogólny wizerunek firmy, jak również samą markę. Jednak do tej kwoty postanowił dołożyć jeszcze 200 mln zielonych. Celem kampanii jest zaprezentowanie użytkownikom możliwości peceta, których wcześniej nie znali.

Oprócz tego najbliższe półtora roku Microsoft spędzi na dodawaniu nowych opcji polepszających jakość systemów Windows (wersja dla osób prywatnych), Windows Mobile oraz Windows Live.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia