5 powodów, dla których warto zmienić swój internet na Inteligentne Wi-Fi

5 powodów, dla których warto zmienić swój internet na Inteligentne Wi-Fi

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 2/11/2022, 9:24 AM

Liczba odsłon: 5733

Z bezprzewodowego połączenia Wi-Fi korzystamy od lat. To najlepsza metoda połączenia laptopa i smartfona z siecią, kiedy jesteśmy w domu. Dzisiaj laptopów i smartfonów mamy w domach przynajmniej kilka. Do tego połączenie z siecią domową Wi-Fi oferuje coraz więcej innych urządzeń. To telewizory, czytników e-booków, a nawet sprzęt AGD. Każde z nich zajmuje pewną część przepustowości sieci, a wielu użytkowników oczekuje, aby urządzenie, z którego w danej chwili chcą korzystać, otrzymało najstabilniejszą i najszybszą część tej przepustowości. Zapotrzebowanie rośnie i doskonale zdają sobie z tego sprawę dostawcy usług. Propozycją, która zainteresuje osoby oczekujące prostoty, jest Inteligentne Wi-Fi od UPC z routerami Connect Box lub Giga Connect Box i aplikacją mobilną UPC Connect dla smartfonów z Androidem i Apple iOS.

Automatyczny wybór częstotliwości

Najpierw kilka zdań teorii. Routery nadające sygnał Wi-Fi pracują w dwóch częstotliwościach – 2,4 GHz i 5 GHz. Urządzenia odbierające sygnał sieci bezprzewodowej pracują albo w częstotliwości 2,4 GHz lub obu. Mniejsza częstotliwość Wi-Fi to większy zasięg, ale mniejsza prędkość, a większa częstotliwość to mniejszy zasięg przy większej prędkości połączenia.

Od konfiguracji routera zależy, w jakich częstotliwościach nadawany jest sygnał i z którą siecią łączy się urządzenie docelowe. W systemie Inteligentnego Wi-Fi od UPC, dostępnego do kupienia na stronie https://www.upc.pl/internet/kup-internet/, przełączanie między częstotliwościami jest realizowane automatycznie, zgodnie z zapotrzebowaniem urządzenia.

Inteligentne Wi-Fi od UPC dba również o drożność kanałów domowej sieci Wi-Fi. O co chodzi? Jeżeli większość urządzeń połączonych z naszą siecią bezprzewodową będzie korzystać z tego samego kanału, ten stanie się niedrożny, a szybkość połączenia spadnie. Inteligentne Wi-Fi w czasie rzeczywistym analizuje obciążenie poszczególnych kanałów i automatycznie przełącza urządzenia na tam, gdzie sieć będzie miała lepszą jakość.

Aplikacja UPC Connect – intuicyjna i szybka konfiguracja

Konfigurowanie i zarządzanie ustawieniami sieci z poziomu przeglądarki internetowej to przy możliwościach Inteligentnego Wi-Fi rozwiązanie archaiczne. UPC udostępnia swoim klientom aplikację UPC Connect, będącą centrum zarządzania dla abonentów, logujących się do niej za pomocą hasłem konta klienta.

Aplikacja została zaprojektowana z myślą o użytkownikach nie posiadających wiedzy technicznej na temat działania sieci bezprzewodowych. Wystarczy kilka kliknięć, aby Inteligentne Wi-Fi zaczęło robić to, co do niego należy, czyli przyspieszać i stabilizować połączenie bezprzewodowe.

Warto zacząć od narzędzia skanującego pomieszczenia. Funkcja udostępnia informacje o punktach, w których urządzenie będzie mieć bardzo słaby zasięg lub w nie będzie go wcale. Dla Inteligentnego Wi-Fi to informacja, jaka konfiguracja sieci będzie optymalnym rozwiązaniem dla danego urządzenia, a aplikacja rozpocznie zarządzanie zasobami sieci.

Aplikacja UPC Connect pozwala też ręcznie zarządzać pojedynczymi urządzeniami podłączonymi do danego SSID. Możliwe jest odłączenie ich od sieci lub blokada dostępu.

Bezpieczeństwo najmłodszych internautów

Oczywiście funkcja wymaga uwagi rodziców, aby poprawnie ją skonfigurować, ale funkcja ochrony rodzicielskiej w aplikacji UPC Connect jest kolejną barierą, chroniącą najmłodszych przez zagrożeniami w sieci i nie mogło jej zabraknąć w systemie Inteligentnego Wi-Fi. Rodzic może ustawić godziny użytkowania sieci na konkretnych urządzeniach i ograniczyć dostęp do niepożądanych stron internetowych. Dostęp do tych ustawień jest dodatkowo chroniony, aby dziecko nie mogło zmienić ustawień bez wiedzy rodzica.

UPC WIFI POD – dostarcza sygnał tam, gdzie chcesz

Moc sygnału, a raczej brak mocy, to kłopot w dużych domach. Często trudno znaleźć w domu optymalny punkt, z którego pokryte sygnałem zostaną wszystkie pomieszczenia i to w maksymalnym stopniu. Tu z pomocą przychodzi UPC WIFI POD, czyli wzmacniacz sygnału.

UPC WIFI POD łączy się z routerem i odbiera od niego główny sygnał sieci. Następnie za pomocą swoich anten przekazuje go dalej, pokrywając sygnałem miejsca odległe od głównego routera. Konfiguracja odbywa się za pośrednictwem aplikacji UPC Connect i jest równie prosta, jak zarządzanie całą siecią. Kilka kliknięć i nasza sieć będzie działać znacznie lepiej.

UPC WIFI POD jest ważną częścią oferty UPC i systemu Inteligentnego Wi-Fi, ponieważ zapewnia wysoki komfort przełączania się między sieciami podczas przechodzenia między pokojami. Wszystko odbywa się automatycznie. Gdy aplikacja UPC Connect uzna, że sieć wzmacniacza sygnału POD zapewni większą prędkość połączenia, przełączy urządzenie na sieć dostarczaną przez UPC WIFI POD.

Ciesz się z szybkiego Internetu, nie zastanawiając się, jak działa

Mnóstwo osób nie zastanawia się, jak działają urządzenia elektryczne lub silnik samochodu. Oczekuje się, że będą działać, a o ich poprawne funkcjonowanie zadbają odpowiednie systemy. Od Internetu, zwłaszcza sieci Wi-Fi, również oczekujemy, że będzie szybki, stabilny i zawsze dostępny (przynajmniej w obrębie domu). Oczekujemy Internetu, który skonfiguruje się sam i będzie działał praktycznie od razu.

Inteligentne Wi-Fi w UPC działa właśnie tak. Odpowiednie system dostarczają użytkownikowi jak najlepszą jakość połączenia, aplikacja UPC Connect zapewnia sprawny dostęp do podstawowych ustawień, a wzmacniacz UPC WIFI POD pozwala dostarczyć sygnał sieci tam, gdzie routery Connect Box lub Giga Connect Box nie były w stanie.

[Artykuł sponsorowany]

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia