33% Xboksów 360 nawala?

33% Xboksów 360 nawala?

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 7/3/2007, 11:55 AM

Liczba odsłon: 3215

Sagi "problemów technicznych Xboksów 360" ciąg dalszy. Jak wynika z informacji uzyskanych od sprzedawców przez serwis DailyTech, uszkodzenia pojawiają się nawet w 33% konsol!

O problemach technicznych Xboksa 360 mówiło się już od startu konsoli. Microsoft jednak zawsze tłumaczył, że ilość wadliwych egzemplarzy nie przekracza 3-5%, co w przypadku tak złożonego urządzenia jest wartością całkowicie normalną. Ilość krytycznych wypowiedzi w sieci uzasadniana była tym, że choć grupa niezadowolonych użytkowników jest nieliczna, to bardzo "głośna".

Jako że plotek na temat wysokiej zawodności Xboksów 360 jest od groma, a sprawdzonych, potwierdzonych informacji jak na lekarstwo, serwis DailyTech postanowił przeprowadzić anonimową ankietę wśród pracowników amerykańskich sieci handlowych, oferujących płatnie rozszerzoną gwarancję (w jej ramach klient może zwrócić uszkodzoną konsolę do sklepu, licząc na natychmiastową wymianę). Okazało się, że z możliwości tej skorzystało w sklepach sieci EB Games ok. 33% wszystkich nabywców konsoli Microsoftu. Podobne wartości wymieniali pracownicy innych sieci.

Gigant z Redmond niezmiennie odmawia komentarza w sprawie ilości wadliwych Xboksów 360. Peter Moore stwierdza, że nie tyle istotna jest kwestia procentu uszkodzonych urządzeń (to jest bowiem - jak mówi - wartość ciągle się zmieniająca), co sposób, w jaki firma radzi sobie z tym problemem. "Wiecie, rzeczy się psują, aktualnie koncentrujemy się na dobrym traktowaniu użytkowników i usuwaniu wszelkich pojawiających się problemów". Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie będą się kierowali tą maksymą - a i z tym, jak można usłyszeć, potrafią być problemy...

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia