2 lutego „Dniem Bezpiecznego Komputera”

2 lutego „Dniem Bezpiecznego Komputera”

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 1/26/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2696

Warszawa, 26 stycznia 2006 r. – Microsoft i partnerzy, firmy: CA, Intel, Cisco Systems, Panda Software, G DATA Software, F-Secure, MaxData i Ontrack, po raz drugi połączyli siły, aby edukować polskich użytkowników w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Kolejnej edycji „Dnia Bezpiecznego Komputera”, która odbędzie się 2 lutego, towarzyszyć będą liczne akcje mające na celu popularyzację wiedzy na temat zagrożeń płynących z Internetu i metod radzenia sobie z nimi. Gościem honorowym będzie Bill Gates, który zawita do Polski z jednodniową wizytą. Obchody „Dnia Bezpiecznego Komputera” są wpisane w zainicjowany przez UE Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa, w ramach którego 7 lutego będzie obchodzony w Europie jako Dzień Bezpiecznego Internetu.
„W ramach „Dnia Bezpiecznego Komputera” proponujemy szeroką ofertę akcji i wydarzeń, wśród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wraz z partnerami postaraliśmy się o dużą różnorodność poszczególnych elementów i poziomu ich zaawansowania, dlatego proponujemy zarówno profesjonalne szkolenia dla specjalistów IT, jak i łatwe konkursy edukacyjne dla uczniów i studentów, w których można wziąć udział za pośrednictwem stron internetowych” – powiedział Andrzej Zaremba, Security Manager w polskim oddziale Microsoft.
Przypominamy, iż serwis www.CentrumXP.pl organizuje konkurs "Bezpieczny Komputer Staszka”, któremu patronuje firma Microsoft.