19H2 trafiło do kręgu Release Preview. Microsoft testuje nowy sposób udostępniania

19H2 trafiło do kręgu Release Preview. Microsoft testuje nowy sposób udostępniania

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 8/27/2019, 8:09 AM

Liczba odsłon: 3602

Microsoft udostępnił właśnie nowy build 19H2 w ramach kręgu Release Preview. Nie jest to jednak nawet bliska ukończenia kompilacja, a Microsoft testuje po prostu nowy model udostępniania. Nowy build o numerze 18363.327 będzie mogła otrzymać część Insiderów (około 10%), którzy będą aktywnie wyszukiwać jego dostępność z poziomu Windows Update.

Wersja 1909 będzie dla nich dostępna, ale nie wniesie żadnych nowych funkcji. Co ważne, kompilacja ta nie zawiera nawet funkcji, które są dostępne w Slow Ring. Zgodnie z tym, co przekazał Microsoft, z powodu różnic między kompilacjami i różnic w sposobie udostępniania nie jest na razie możliwe przejście z kręgu Slow do Release Preview. Gigant jest w trakcie dopracowywania procesu udostępniania aktualizacji. Spory fail z zeszłoroczną październikową aktualizacją odbił się ogromnym echem i zmiany po prostu muszą zostać wprowadzone.

Microsoft postanowił zmienić podejście, więc 19H2 zostanie udostępnione jako aktualizacja zbiorcza i nie będzie zawierać żadnych rewolucyjnych funkcji. Jest to w sumie tylko uzupełnienie do May 2019 Update. Jej premiera jest przewidziana mniej więcej na październik, choć jak zawsze ostatecznej daty nie podano. Aktualizacja pojawi się wtedy, gdy będzie gotowa. Jeśli czekacie na spore zmiany w Windows 10, to będziecie musieli poczekać jeszcze parę miesięcy na 20H1, które pod wieloma względami zapowiada się rewolucyjnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia