19H1 w drodze do testów na Xbox One

19H1 w drodze do testów na Xbox One

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 8/1/2018, 10:00 AM

Liczba odsłon: 1460

Skip Ahead na Xbox One nie ma sensu. Tak to przynajmniej wyglądało do tej pory, bo użytkownicy Skip Ahead otrzymali kompilacje zaledwie kilka dni przed ich premierą w kolejnym kręgu Alpha i było to Redstone 5. Jest to zdecydowanie za krótko, by cokolwiek gruntownie przetestować. Ale co z następną aktualizacją, czyli 19H1, która zostanie udostępniona najpewniej wiosna 2019 roku? Kiedy będzie można ją testować i co konkretnego przyniesie?

Xbox Insider

19H1, czyli teoretycznie Redstone 6 można już testować w Skip Ahead na komputerach z Windows 10. Teoretycznie Redstone, bo Microsoft zaplanował całkowitą zmianę nazewnictwa testowych kompilacji. Nowa nazwa jest bardziej przejrzysta i ułatwia identyfikację danej kompilacji. Dostępna już na komputerach aktualizacja nie wnosi co prawda za dużo rewolucji, lecz jest ona przecież bardzo wczesna. Podobnie będzie pewnie również na Xbox. Tymczasem na konsoli testerzy nadal muszą się zadowolić Redstone 5, które pojawi się na urządzeniach najbliższej jesieni.

Zgodnie z informacją, przekazaną na oficjalnym blogu Microsoftu, 19H1 na Xbox One jest już w drodze na konsole testerów. Kiedy będzie gotowa do pobrania? Tego jeszcze nie wiadomo, bo Microsoft nie określił się w tej materii. Wiadomo jedynie tyle, że stanie się to już wkrótce. Jednocześnie we wspomnianej notce gigant podziękował dotychczasowym testerom kręgu Alpha, za udział w programie Xbox Insider. Znaczenie testerów jest ogromne i pomaga, zarówno na Xbox jak i na Windows 10, eliminować krytyczne błędy.

Udostępniane w Skip Ahed kompilacje są bardzo wczesne i mogą powodować wiele problemów. Ostatnio testerzy Xbox Insider doświadczyli problemów ze stabilnością gier i aplikacji, spowodowanych naruszenia rdzenia systemu. Wymagało to odświeżenia konsoli, co wiązało się z utrata niektórych danych. Lecz jest to ryzyko, z jakim od zawsze wiąże się udział w testach. A czy Wy bierzecie udział w testach Xbox Insider? Czekacie na sprawdzenie 19H1 na waszych konsolach? Dajcie znać w komentarzach!