12-calowy Surface może zadebiutować za kilka dni

12-calowy Surface może zadebiutować za kilka dni

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/15/2014, 6:31 PM

Liczba odsłon: 1736

Microsoft może zaprezentować większy model Surface'a na nadchodzącym wydarzeniu. Podczas gdy wiemy całkiem sporo o mniejszym tablecie linii Surface, według najnowszych wieści 20 maja firma ma zaprezentować 12-calowe urządzenie.

Powołując się na CNET, analityczka IHS Technology, Rhoda Alexander, oświadcza: "Istnieją mocne przesłanki, że z taśm produkcyjnych zjeżdża 12-calowy produkt. Ograniczona do USA premiera jest możliwa."

Surface

Powyższe doniesienie ma sens, zważywszy na to, że konkurencja wypuściła już w tym roku tablety o podobnych rozmiarach. Odpowiedź Microsoftu miałaby wpasować się w tę właśnie niszę. Linia tabletów z Redmond dzieli się na dwie zasadnicze gałęzie: Surface i Surface Pro. Pierwszy z nich jest skierowany do użytkowników tabletów. Edycja Pro korzysta z kolei z pełnej wersji systemu Windows i w zasadzie jest pomniejszonym i bardziej poręcznym komputerem.

12-calowe urządzenie może okazać się zapowiadanym Surface Pro 3. Jeśli pogłoski się potwierdzą, będzie on wyposażony w procesor Intel Core i5 lub i7. Najprawdopodobniej obok wielkogabarytowego Surface'a zadebiutuje także jego mniejszy brat - Surface Mini.