10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: uwierzytelnianie

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: uwierzytelnianie

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/26/2015, 7:59 PM

Liczba odsłon: 3108

Microsoft opublikował kolejny już spot reklamowy, należący do cyklu zatytułowanego 10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10. Nowy filmik w całości poświęcony został nowoczesnej platformie uwierzytelniania o nazwie Windows Hello, zmieniającej dotychczasowe podejście do logowania i autoryzacji w systemie Windows.

O funkcji Windows Hello pisaliśmy już przy okazji poprzedniej części tej serii, traktującej o nowościach i usprawnieniach na poziomie bezpieczeństwa w Windows 10. Przypomnimy tu więc szybko, że funkcja ta pozwala uwierzytelnić użytkownika nie tylko przy użyciu jego hasła czy pinu, ale także na podstawie jego zeskanowanego odcisku palca, trójwymiarowego skanu twarzy czy skanu tęczówki oka.

W swoim nowym filmie Microsoft stara się przedstawić Windows Hello jako funkcję wprowadzającą do interakcji z komputerem pewien element naturalności i inteligencji. By zalogować się w systemie, nie musimy już dłużej pamiętać żadnych ciągów znaków czy pinów numerycznych, gdyż od teraz to my jesteśmy hasłem. Bez względu na to, czy logujemy się za pomocą swojego odcisku palca czy w ramach analizy unikalnych cech naszej twarzy, wystarczy po prostu usiąść przed komputerem i dać się zeskanować. System błyskawicznie rozpozna z kim ma do czynienia i odpowiednio zareaguje na użytkownika.

Windows Hello jest siódmym już powodem, dla którego zdaniem Microsoftu powinniśmy rozważyć szybkie (i darmowe) przejście na Windows 10. Wcześniej w ramach serii ukazały się materiały promujące Windows 10 pod względem bezpieczeństwa, wielozadaniowości, możliwości integracji z konsolą Xbox, przeglądarki Edge, interfejsu użytkownika i asystentki Cortany.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia