10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: Continuum

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: Continuum

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/28/2015, 1:13 PM

Liczba odsłon: 3046

Opublikowany dziś przez Microsoft film reklamowy poświęcony funkcji Continuum w Windows 10 jest przedostatnim z 10 powodów, dla których zdaniem korporacji powinniśmy rozważyć dokonanie szybkiego uaktualnienia do nowego systemu operacyjnego.

Jak sugeruje nazwa tej funkcji, Continnum umożliwia zachowanie ciągłości pracy na urządzeniach typu 2-w-1 w momencie zamiany takiego komputera z mobilnego w stacjonarny lub odwrotnie, poprzez dopięcie lub odpięcie od niego dedykowanej mu klawiatury. Dzięki funkcji Continuum interfejs systemu Windows 10 płynnie przechodził będzie pomiędzy trybem obsługi dotykowej za pomocą pióra lub palca a tradycyjnym trybem obsługi urządzenia, realizowanym z wykorzystaniem klawiatury i myszy. Wszystko to w ramach pojedynczego kliknięcia stosownego przycisku, który będzie nam prezentowany po wykryciu zmiany stanu urządzenia.

Po zamianie naszego komputera w tablet lub tabletu w komputer stacjonarny powyższej reakcji powinniśmy się spodziewać nie tylko po samym systemie, ale też po uruchomionych na nim aplikacjach uniwersalnych. Te bowiem również dostosowywać się będą do bieżącego sposobu obsługi urządzenia poprzez odpowiednie skalowanie prezentowanej zawartości.

Funkcjonalność trybu Continuum najlepiej określił chyba sam Microsoft, mówiąc: Dotykaj kiedy chcesz, pisz kiedy musisz.

W ramach dobiegającej już powoli końca serii reklamowej 10 Reasons to Upgrade to Windows 10 powinniśmy otrzymać jeszcze tylko jeden materiał wideo. Wcześniej ukazały się już filmy poświęcone nowym aplikacjom Windows, uwierzytelnianiu Windows Hello, nowym funkcjom bezpieczeństwa, znajomemu interfejsowi użytkownika, asystentce Cortanie, przeglądarce Edge, wielozadaniowości w Windows 10 oraz jego integracji z konsolą Xbox.