10 lat darmowych rozmów wideo. Skype świętuje okrągłą rocznicę

10 lat darmowych rozmów wideo. Skype świętuje okrągłą rocznicę

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/13/2016, 4:34 PM

Liczba odsłon: 2993

W dzisiejszych czasach darmowe rozmowy wideo są na porządku dziennym. Gdy jednak cofniemy się o dekadę, dawniej nie było to tak oczywiste. W 2006 roku Skype był jednym z pionierów owej technologii. Odtąd komunikator stał się podstawowym narzędziem komunikacji przez Internet dla osób z całego świata. Wystarczy tylko dostęp do sieci, kamerka internetowa i mikrofon.

Skype nadal oferuje bezpłatne rozmowy wideo, a przez ostatnie lata technologia ta stale ewoluowała. Jedną z ostatnich nowości jest choćby możliwość dołączenia do konferencji wideo bez konieczności posiadania konta w Skype. Gospodarz udostępnia link, osoba zaproszona klika i... to wszystko. Microsoft dąży do maksymalnej kompatybilności Skype z przeglądarkami i systemami operacyjnymi, szczególnie ze swoim nowym dzieckiem, Windows 10. W jego przypadku oddzielna aplikacja Skype będzie tylko opcjonalna. Skype ma być dostępny wszędzie, także na smartfonach konkurencji.

Jeśli już o tym mowa... Świętując dziesięć lat darmowych rozmów wideo, Microsoft zapowiada nową funkcję dla telefonów z iOS, Androidem i Windows 10 Mobile. Już niebawem ich właściciele będą mogli cieszyć się bezpłatnym grupowym czatem wideo. Obecnie funkcja znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. By móc ją przetestować, gdy stanie się dostępna w wersji beta, należy uprzednio zarejestrować się na stronie 10years.skype.com.

SkypeSkype

Na koniec warto przytoczyć zdumiewające statystki, które opublikował Microsoft. W ciągu ostatniej dekady z darmowego czatu wideo Skype korzystało 750 milionów użytkowników, którzy na rozmowy poświęcili 2 tryliony (!) minut.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia