Windows 11 Moment 4 Update oficjalnie wydany! Co nowego?

Windows 11 Moment 4 Update oficjalnie wydany! Co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/26/2023, 7:30 PM

Liczba odsłon: 15757

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft wypuścił dziś dużą aktualizację Windows 11. Nie jest to jednak roczna aktualizacja 23H2, zapowiedziana na ostatni kwartał tego roku. Moment 4 Update został wydany jeszcze w ramach wersji 22H2 jako wrześniowa aktualizacja opcjonalna "C" (niezwiązana z bezpieczeństwem), oznaczona jako KB5030310 (OS Build 22621.2361). Wersja ta jest już dostępna do pobrania w Windows Update. Sprawdźmy, co nowego się w niej znalazło!

Windows 11 22H2: zmiany w aktualizacji KB5030310
(OS Build 22621.2361) Preview "Moment 4 Update"

Spis treści

Copilot w Windows — teraz ogólnodostępny

Inteligentny asystent Windows Copilot — teraz po prostu jako Copilot — wyszedł poza program Windows Insider i stał się ogólnodostępny. Jest on oparty na tej samej technologii GPT-4, co Czat Bing, Microsoft 365 Copilot i ChatGPT oraz wyposażony w głęboką integrację i zrozumienie systemu Windows.

Copilot w Windows został zaprojektowany, aby pomagać Ci w wykonywaniu dowolnych zadań w systemie. Wystarczy opisać mu naturalnym językiem, co chcesz zrobić. Copilot będzie potrafił wykonywać działania również w aplikacjach. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, uzyskasz pomoc w pracy, otrzymasz odpowiedzi na pytania i nie tylko.

Paint z funkcjonalnością AI

W ostatnim czasie Paint zmienił się z prostego "edytora pikseli" w coś, co już zaczyna przypominać Photoshopa. Otrzymał on funkcje AI, takie jak inteligentne usuwanie tła, ale też obsługę warstw, przezroczystości i plików PNG oraz nowoczesny wygląd.

Warstwy w Paint

Microsoft wspomina też o nowej funkcjonalności AI w Narzędziu Wycinanie, Notatniku i innych aplikacjach.

Automatyczna kompozycja w Microsoft Clipchamp

Auto Compose to nowa funkcjonalność AI w edytorze wideo Clipchamp (dużo lepszym następcy Windows Movice Maker). Pomoże Ci ona wejść w edycję filmu, zadając na początku parę prostych pytań o to, jakie wideo chcesz stworzyć. Clipchamp dostarczy polecane sceny, edycje i narrację — wszystko w oparciu o Twoje dane wejściowe. Gdy praca zostanie ukończona, możesz łatwo zapisać wideo w OneDrive lub Google Drive, wysłać je na kanały w social media albo wrzucić na YouTube.

Clipchamp

Aktualizacja AI dla Narzędzia Wycinanie

Wcześniej w tym roku Narzędzie Wycinanie otrzymało funkcjonalność nagrywania ekranu. Teraz oprócz niego możesz nagrywać też dźwięk z mikrofonu i/lub z systemu. Dodano też dwa działania związane z tekstem: wydobywanie tekstu oraz redakcję tekstu.

Aktualizacja AI - cenzurowanie tekstu na nagraniu w Narzędziu Wycinanie

Microsoft podjął ekstra kroki, aby zabezpieczyć Twoje poufne informacje podczas redakcji tekstu. Możesz teraz całkowicie zamazać na czarno dowolny tekst, którego nie chcesz pokazywać na nagraniu — na przykład adresy e-mail lub kategorię informacji. Szybka redakcja pozwala łatwo zachować prywatność bez potrzeby ręcznego cenzurowania treści.

Łatwiejsze wyszukiwanie i edytowanie w aplikacji Zdjęcia

Wyszukiwanie, edytowanie i udostępnianie obrazów w aplikacji Zdjęcia jest teraz łatwiejsze. Dziś dodano do niej rozmycie tła i Wyszukiwanie w oparciu o zawartość zdjęć i metadane. Szukasz ulubionego zbioru zdjęć z wycieczki, ale nie pamiętasz, gdzie je zapisałeś/aś? Teraz odnalezienie konkretnych zdjęć w aplikacji (także zapisanych w OneDrive) jest dużo łatwiejsze.

Rozmycie tła - Zdjęcia na Windows 11

Po prostu wpisz słowa kluczowe opisujące zdjęcia, np. znajdujące się na nim obiekty, miejsce lub datę wykonania — to, co o nich pamiętasz. Aplikacja Zdjęcia błyskawicznie wyświetli pasujące obrazy. Rozmycie tła to z kolei inteligentna funkcja edycji, która rozpoznaje obiekty i osoby na pierwszym planie, zaznacza je, a następnie rozmywa tło za nimi. Możesz kontrolować intensywność efektu za pomocą suwaka i w razie potrzeby ręcznie zmienić edycję.

Windows Backup — łatwe przenoszenie danych na nowy komputer

W oparciu o funkcję przywracania aplikacji, zapowiedzianą w zeszłym roku, powstały dodatkowe możliwości backupu i odzyskiwania, które ułatwią użytkownikom przejście na nowy PC, zaś deweloperom — utrzymanie użytkowników. Celem tych zmian jest wysadzenie użytkownika w środowisku pulpitu, które jest znajome i które umożliwia powrót do produktywności w ciągu paru minut na nowym PC.

Ulepszenia kopii zapasowej i przywracania - Windows Backup

To nowe doświadczenie skupia się na aplikacji Windows Backup (Kopia zapasowa Windows), przypinaniu aplikacji tam, gdzie znajdowały się na poprzednim PC, oraz na przywróceniu ustawień. Windows Backup pozwala Ci wybrać preferencje kopii zapasowej związane z większością plików, ustawień i danych logowania. Po przejściu na nowy komputer możesz przywrócić tę zawartość bezpośrednio z chmury, logując się na konto Microsoft. Jeśli potrzebujesz więcej niż 5GB na kopię zapasową, możesz zwiększyć pojemność dysku w chmurze poprzez subskrypcję Microsoft 365.

Rozszerzony dostęp głosowy

Narzędzia, takie jak Dostęp głosowy, umożliwiają łatwą konfigurację komputera i nawigację przy użyciu Twojego głosu. Od dziś dostęp głosowy działa w większej liczbie miejsc, w tym na ekranie logowania, dzięki czemu możesz zacząć korzystać z głosu już od pierwszego momentu. Dzięki nowemu sposobowi sprawdzania pisowni możesz teraz dyktować złożone i niestandardowe słowa, a funkcja korekty poprawi wyrażenia, które zostały nieprawidłowo rozpoznane.

Dostęp głosowy na ekranie blokady w Windows 11

Naturalne języki Narratora

W zeszłym roku Narrator otrzymał 3 nowe naturalne głosy, dzięki którym słuchanie Narratora stało się przyjemniejsze. Teraz dołączyło kilka kolejnych: hiszpański, portugalski, francuski, niemiecki, chiński mandaryński, japoński, koreański i angielski (Wielka Brytania, Indie).

Nowe funkcje ochrony

Windows 11 oferuje najwięcej korzyści związanych z bezpieczeństwem spośród wszystkich systemów Windows wydanych do tej pory. Moment 4 Update wprowadza jeszcze więcej nowych rozwiązań, takich jak Passkeys (klucze dostępu), Smart App Control (inteligentna kontrola aplikacji) i Adaptive Dimming (przyciemnianie adaptacyjne).

Klucze dostępu — zamiast haseł

Passkeys (klucze dostępu) zintegrowane z Windows Hello jeszcze bardziej utrudniają łamanie haseł. Klucze dostępu stanowią wieloplatformową przyszłość bezpiecznego zarządzania logowaniem i eliminują potrzebę stosowania haseł. Klucz dostępu tworzy unikalne, niemożliwe do odgadnięcia dane uwierzytelniające i umożliwia logowanie się za pomocą twarzy, odcisku palca lub kodu PIN urządzenia. Klucze dostępu w systemie Windows 11 będą działać w wielu przeglądarkach, w tym Edge, Chrome, Firefox i innych — wyjaśnia Microsoft.

Klucze dostępu — zamiast haseł

Ulepszenia czujnika obecności i mniejsze zużycie energii

System Windows 11 oferuje kolejny sposób na oszczędzanie energii — adaptacyjne przyciemnianie. Jeśli czujnik obecności komputera nie wykryje Twojej uwagi, ekran będzie powoli przyciemniany, co pozwoli zaoszczędzić energię. Może to również służyć jako ostrzeżenie o konieczności ponownego skupienia się na pracy.

Adaptacyjne Przyciemnianie (Adaptive Dimming)

Wake on Approach, Lock on Leave i Adaptive Dimming to funkcje korzystające z czujników obecności. Począwszy od dziś, jeśli Twój komputer jest wyposażony w ten czujnik, możesz włączyć te funkcje w trakcie uruchamiania lub w Ustawieniach. Oznacza to, że masz nad nimi kontrolę – zarówno nad ich uruchamianiem, jak zbieranymi przez nie informacjami.

Windows Hello for Business może wyeliminować hasła

Windows Hello dla firm może chronić tożsamość użytkowników, eliminując potrzebę używania haseł od pierwszego dnia. Twój menedżer IT może teraz ustawić zasadę dla komputerów połączonych z Microsoft Entra ID (Azure AD), aby usunąć wymóg hasła podczas uzyskiwania dostępu do chronionych zasobów firmy.

Po skonfigurowaniu tej zasady zostaną usunięte hasła zarówno do odblokowania urządzenia, jak i do uwierzytelniania w trakcie sesji. Oczekuje się, że użytkownicy będą poruszać się po podstawowych scenariuszach uwierzytelniania przy użyciu silnych, odpornych na phishing danych uwierzytelniania, takich jak Windows Hello dla firm i klucze bezpieczeństwa FIDO2.

Config Refresh dla administratorów IT

Pomyłki się zdarzają i zespoły mogą zmienić ważne ustawienia, także w rejestrze, przez co admini mogą chcieć je zresetować. Config Refresh pozwala resetować ustawienia w PolicyCSP domyślnie co 90 minut lub w razie potrzeby nawet co 30 minut.

W sytuacjach, w których helpdesk potrzebuje przekonfigurować PC podczas rozwiązywania problemów, Config Refresh można wstrzymać, a następnie przywrócić do działania. Od dziś Config Refresh jest dostępny dla Windows Insiderów, a wkrótce także dla wszystkich klientów.

Zabezpiecz aplikacje z Intune

W ochronie przed złośliwymi aplikacjami pomoże Ci także Microsoft Intune z App Control for Business (dawniej Windows Defender Application Control). Wiele organizacji wymienia kontrolę aplikacji jako jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed złośliwym oprogramowaniem opartym na plikach wykonywalnych, a dzięki tej funkcji aplikacje muszą zdobyć zaufanie przed uruchomieniem, aby zapewnić pracownikom bezpieczniejsze środowisko PC.

Klienci korzystający z Intune do zarządzania komputerami mogą też teraz skonfigurować App Control for Business w konsoli administratora, w tym skonfigurować Intune jako zarządzany instalator.

Windows 365 Boot

Windows 365 Boot pozwala pracownikom logować się bezpośrednio do Windows 365 Cloud PC i ustawia to jako główne doświadczenie Windows na urządzeniu. Kiedy użytkownik włączy komputer, Windows 365 Boot przeniesie go do jego doświadczenia logowania Windows 11, a następnie bezpośrednio do Cloud PC — bez żadnych kroków pomiędzy.

Windows 365 Boot

Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla współdzielonych urządzeń, na których pracownicy zmianowi czy zatrudnieni na niepełny etat logują się na swoje indywidualne konta ze spersonalizowaną zawartością. Windows 365 Boot w wersji ogólnodostępnej będzie wspierał Bluetooth, wiele Cloud PCs, Windows 365 Frontline Cloud PCs, preferencje dotyczące maksymalnego limitu czasu i podstawowe profile zabezpieczeń.

Mobile Application Management (MAM) dla Windows

Oprócz przełączania się pracowników między komputerami lokalnymi i komputerami w chmurze są też chwile, gdy organizacje chcą zapewnić pracownikom dostęp do informacji firmowych na komputerze osobistym, a wszystko to przy równoczesnym równoważeniu ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy pracownik musi pożyczyć komputer członka rodziny, aby szybko wprowadzić zmiany w dokumencie programu Word, czy też napisać e-mail na telefonie, co byłoby czasochłonne, rozwiązanie Mobile Application Management dla systemu Windows teraz to umożliwia. Pracownicy mogą uzyskiwać dostęp do zasobów organizacji za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge z niezarządzanego urządzenia, a jednocześnie zapewnić działowi IT możliwość kontrolowania warunków dostępu do zasobów.

Rekomendacje AI w Eksploratorze plików i menu Start

Oprócz zwykłych plików i folderów Windows 11 oferuje rekomendowaną przez AI zawartość w menu Start i Eksploratorze plików na urządzeniach połączonych z Microsoft Entra ID (dawniej AAD). Zawartość ta pomaga przygotować się do spotkań, uzyskać szybki dostęp do plików, nad którymi współpracujesz w Microsoft 365. Menu Start może też podsuwać wskazówki, skróty, aplikacje i nie tylko.

Rekomendacje AI w Eksploratorze plików

Eksplorator plików otrzymał też nowe widoki, takie jak Galeria i Widok główny.

Instant Games w Microsoft Store

Od dziś w wersji zapoznawczej dostępne jest doświadczenie o nazwie Instant Games, które pozwoli Ci wskoczyć i od razu zagrać w ulubioną grę casualową — bezpośrednio z Microsoft Store na Windows. Nie jest potrzebne pobieranie ani instalowanie gry na urządzeniu. Microsoft współpracuje z partnerami gamingowymi, aby móc tworzyć to doświadczenie. Deweloperzy gier także będą mogli wziąć w nim udział.

Instant Games w Microsoft Store

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy otrzymają opcję wybrania konkretnych dysków i lokalizacji instalowania gier z Microsoft Store, co pozwoli jeszcze lepiej zorganizować swoją bibliotekę. Ułatwiono też odkrywanie gier i ofert Game Pass na dedykowanej stronie. Microsoft Store otrzymał ponadto aktualizację silnika wyszukiwania, tak aby jego wyniki na stronie aplikacji były bogatsze.

Nowy Outlook na Windows

Nowy Outlook na Windows od zeszłego tygodnia jest ogólnodostępny dla kont osobistych poprzez Microsoft Store na Windows 11. To darmowa aplikacja dla użytkowników Windows, zaprojektowana, aby ułatwiać obsługę wielu kont e-mail i kalendarzy w jednym miejscu. To wydanie cechuje nowoczesny interfejs, wspomaganie przez wbudowaną AI, bezpieczne dołączanie zdjęć i dokumentów oraz dostęp do plików OneDrive i aplikacji internetowych Office bez subskrypcji.

W nowej wersji Outlooka na Windows znajdziesz między innymi:

 • Uproszczone zarządzanie wieloma kontami e-mail i kalendarzami w jednej aplikacji.
 • Możliwość pisania lepszych wiadomości z asystą AI: korektą błędów gramatycznych i ortograficznych oraz — dla subskrybentów Microsoft 365 Personal lub Family — Redaktorem Microsoft wychwytującym bardziej złożone błędy i nie tylko. Copilot i inne zaawansowane funkcje AI będą dostępne później.
 • Inteligentne narzędzia do organizacji, takie jak widok Mój dzień, przypinanie wiadomości, planowanie wysłania wiadomości o określonej porze, cofnięcie wysłania wiadomości do 10 sekund czy funkcja czyszczenia skrzynki.
 • Możliwość personalizacji skrzynki z użyciem ponad 50 motywów i 150+ fontów.
 • Filtrowanie złośliwego oprogramowania dla subskrybentów Microsoft 365 Personal, Family lub Basic.

Nowa strona główna Ustawień

Windows 11 Moment 4 Update wprowadza nowy widok główny aplikacji Ustawienia z dynamicznym i spersonalizowanym doświadczeniem. Zapewnia on ogólny podgląd urządzenia, szybki dostęp do kluczowych ustawień i łatwiejsze zarządzanie kontem Microsoft.

Nowa strona główna Ustawień

Microsoft utworzył interaktywne karty reprezentujące różne ustawienia związane z urządzeniem i kontem, zgrupowane według często otwieranych funkcji. W tym wydaniu zobaczysz do 7 nowych kart, a kolejne pojawią się wkrótce. Oto one:

 • Rekomendowane ustawienia: ta karta adaptuje się do Twoich specyficznych wzorów użycia, dostarczając adekwatne opcje w danym czasie. Została zaprojektowana, aby pomóc Ci zaoszczędzić czas i uprościć zarządzanie ustawieniami.
 • Magazyn w chmurze: daje Ci podgląd Twojego dysku w chmurze i pozwala się dowiedzieć o kończącym się miejscu.
 • Odzyskiwanie konta: pomaga lepiej zabezpieczyć Twoje konto Microsoft poprzez dodanie informacji umożliwiających odzyskanie konta, jeśli stracisz do niego hasło.
 • Personalizacja: wystarczy jedno kliknięcie, by zyskać dostęp do aktualizacji motywu czy zmiany trybu kolorów.
 • Microsoft 365: daje szybki wgląd w stan i benefity Twojej subskrypcji, a także możliwość wykonania kluczowych zadań w Ustawieniach zamiast przechodzenia do przeglądarki.
 • Xbox: podobnie jak na karcie Microsoft 365, tak i tu możesz sprawdzać stan swoich subskrypcji i zarządzać nimi w aplikacji Ustawienia.
 • Urządzenia Bluetooth: aby uprościć zarządzanie urządzeniami Bluetooth, Microsoft wyciągnął tę kartę na pierwszy plan.

W miarę korzystania z urządzenia strona główna będzie się do Ciebie dopasowywać, aby dostarczać najbardziej odpowiednie i przydatne informacje na podstawie sposobu użytkowania i preferencji. Nowa strona główna jest dostępna tylko w edycjach Windows 11 Pro i Windows 11 Home. Nie będzie natomiast dostępna na urządzeniach zarządzanych przez organizacje.

Automatyczne zarządzanie kolorami

Auto Color Management to funkcjonalność poprawiająca wierność kolorów i zapewniająca lepsze gradienty.

Ulepszony mikser głośności

Do Szybkich ustawień w systemie Windows 11 trafił nowoczesny, rozszerzony mikser głośności. Pozowała on szybko dostosować dźwięk poszczególnych aplikacji. Za pomocą kontrolek równie szybko przełączymy urządzenia wyjściowe. Dodano też skrót klawiszowy WIN + CTRL + V, którym bezpośrednio otworzymy mikser głośności.

mikser głośności w szybkich ustawieniach w Windows 11

Dodatkowo nowy mikser obsługuje funkcję Windows Sonic i daje dostęp do zainstalowanej technologii dźwięku przestrzennego. Można odwiedzić Microsoft Store, by znaleźć więcej technologii do wyboru, w tym Dolby i DTS.

Dynamiczne oświetlenie

Dynamiczne oświetlenie ("Dynamic Lighting") to zestaw ustawień, które pozwalają kontrolować urządzenia z podświetleniem RGB bezpośrednio z poziomu aplikacji Ustawienia. Wraz z dzisiejszym wydaniem funkcjonalność ta jest ogólnodostępna.

Dynamiczne oświetlenie w Windows 11

Dynamiczne oświetlenie zapewnia użytkownikom i deweloperom natywną kontrolę nad świecącymi urządzeniami zgodnymi ze standardem HID LampArray. Adaptując otwarty standard i współpracując z partnerami OEM i ODM (w tym Acer, ASUS, HP, HyperX, Logitech, Razer i Twinkly), Microsoft chce usprawnić ekosystem oprogramowania i urządzeń RGB, zwiększając interoperacyjność urządzeń i aplikacji. Obejmuje to API dla aplikacji Windows do kontrolowania urządzeń w tle i na pierwszym planie, a także stronę ustawień Windows, na której użytkownicy mogą personalizować zachowanie swoich urządzeń.

Nowa funkcjonalność dla deweloperów

Wraz z dzisiejszym wydaniem w fazę ogólnej dostępności wchodzą narzędzia dla programistów, takie jak Dev Home i Dev Drive, konfiguracja WinGet oraz nowe funkcje eksperymentalne dla Windows Subsystem for Linux: Auto Memory Reclaim, Disk Space Reclaim i nowe tryby sieciowe.

Poprawki błędów i ulepszenia

Moment 4 Update jest rozpowszechniany w ramach wrześniowej aktualizacji opcjonalnej KB5030310 (build 22621.2361). Nie mogło więc zabraknąć poprawek i ulepszeń typowych dla aktualicacji "C" z 4. tygodnia miesiąca. Część z nich możecie znać już z wydań Insider:

 • Rozwiązano problem z Excelem, który przestawał odpowiadać po próbie udostępnienia pliku jako PDF w Outlooku.
 • Rozwiązano problem z koreańską klawiaturą dotykową, która niespodziewania kończyła (dopełniała) pierwszy znak w polu wyszukiwania na pasku zadań.
 • Rozwiązano problem z dymkiem podpowiedzi pola wyszukiwania, który wyświetlał się w niepoprawnej pozycji.
 • Rozwiązano problem z przyciskiem wyszukiwania, który znikał po interakcji z wysuwanym menu wyszukiwania.
 • Rozwiązano problem po wybudzeniu z uśpienia — wyświetlało się puste okno z tyłem "Windows Input Experience".
 • Rozwiązano problem z kalendarzem i kontaktami iCloud. Outlook nie mógł poprawnie ich zsynchronizować podczas używania aplikacji iCloud na Windows. Przywracanie synchronizacji opisał Apple w dokumencie pomocy technicznej.
 • Ta aktualizacja obejmuje Handwriting Software Input Panel (SIP), Handwriting Engine oraz Handwriting Embedded Inking Control, które obsługują teraz poziom zgodności GB18030-2022 2. Z tego powodu spełniają wymagania poziomu 3.
 • Dodano obsługę zmiany czasu letniego (DST) na Grenlandii.
 • Zmieniono pisownię stolicy Ukrainy z Kiev na Kyiv.
 • Rozwiązano problem wpływający na zdarzenie 4625 blokujące konto. Format zdarzenia w dzienniku ForwardedEvents był nieprawidłowy. Działo się tak, gdy nazwa konta była w formacie głównej nazwy użytkownika (UPN).
 • Ta aktualizacja obejmuje Key Distribution Center (KDC) i identyfikatory zabezpieczeń użytkownika (SID). KDC odczytuje teraz identyfikator SID użytkownika z Subject Alternative Name (SAN) certyfikatu. Z tego powodu dostawcy usług zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) mogą używać szablonów offline do wypełniania identyfikatora SID użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz KB5014754.
 • Rozwiązano problem związany ze zmianami w przekazywaniu zdarzeń.
 • Rozwiązano problem ze zdarzeniami zawierającymi znak TAB. Nie renderowały się one i nie można było ich przekazywać.
 • Rozwiązano problem z zapytaniami XPath w FileHash i innych polach binarnych. Uniemożliwiał im dopasowanie wartości w rekordach zdarzeń.
 • Rozwiązano problem wpływający na środowisko Application Virtualization (App-V). Operacje kopiowania w nim przestawały działać po zainstalowaniu aktualizacji z kwietnia 2023 r.
 • Rozwiązano problem z usługą Microsoft Print to PDF. Wykorzystywała ona metadane dotyczące nazwy, pod którą logujesz się jako autor drukowanego pliku PDF. Zamiast tego powinna była użyć wyświetlanej nazwy.
 • Rozwiązano problem występujący w niektórych drukarkach USB. Microsoft Defender uniemożliwiał im drukowanie.
 • Rozwiązano problem z Windows Defender Application Control (WDAC). Zasady AppID Tagging mogły mocno spowalniać uruchomienie urządzenia.
 • Rozwiązano problem z IMEPad, który przestawał działać po wprowadzeniu znaków zdefiniowanych przez użytkownika końcowego (EUDC).
 • Rozwiązano problem z aplikacjami zdalnymi. Wyświetlanie niektórych elementów nie było prawidłowo wyrównane.
 • Rozwiązano problem z usługą Microsoft Distributed Transaction Coordinator (DTC), w której dochodziło do handle leak. Z tego powodu w systemie kończyła się pamięć.
 • Rozwiązano problem, wskutek którego Windows przestawał odpowiadać. Taka sytuacja mogła wystąpić, jeśli używasz plików Microsoft OneDrive skompresowanych w systemie plików NTFS.
 • Rozwiązano problem z wyciekiem pamięci w trybie użytkownika. Mogło się to zdarzyć, gdy wywołasz funkcję CopyFile() lub MoveFile ().
 • Rozwiązano problem wpływający na zgodność aplikacji. Jest to związane z usługą Microsoft Defender for Endpoint.
 • Rozwiązano problem wpływający na powiązanie zewnętrzne. Kończyło się niepowodzeniem po zainstalowaniu aktualizacji Windows z maja 2023 r. lub nowszych. Z tego powodu występowały problemy wpływające na zapytania i uwierzytelnianie LDAP.

Nie odnotowano żadnych znanych problemów w tej kompilacji.

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2023/09/26/the-most-personal-windows-11-experience-begins-rolling-out-today/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia