Znamy specyfikację Surface Book 3 oraz Surface Go 2. Jest znacznie lepiej

Znamy specyfikację Surface Book 3 oraz Surface Go 2. Jest znacznie lepiej

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:24
31.01.2020
861 wyświetlenie

Surface Book 2 ma już 2 lata i do tej pory nie wiadomo było nic na temat jego ewentualnego następcy. Na tle pozostałych modeli Surface, Book 2 wyróżnia się zarówno pod względem specyfikacji, jak i konstrukcji. Jest to urządzenie hybrydowe, które w podstawie, poza klawiaturą, posiada dodatkową baterię oraz.... dedykowaną kartę graficzną! W Wersji 13,5-calowej jest to GTX 1050 z 2 GB pamięci ram, a w wersji 15-calowej GTX 1060 z 6 GB pamięci RAM. Choć to nadal może być wystarczające, to jednak te 2 lata w rozwoju technologii to prawdziwy skok milowy.

Zastanawialiśmy się, kiedy Microsoft pokaże nowego Surface Book 3 i czy w ogóle to nastąpi. Właśnie na horyzoncie pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Są to wyniki testów wydajności 3DMark, które dają nam pierwszy wgląd w specyfikację Surface Book 3. Czego możemy się spodziewać?

Procesor to Intel Core i7 1065G7 10 generacji, a układ graficzny to Nvidia GeForce GTX 1650 Max-Q dla 13-calowej wersji. W większym, 15-calowym modelu znajdziemy ten sam procesor, ale karta graficzna to GTX 1660Ti Max-Q z 6GB VRAM. To są zdecydowanie dwa najważniejsze elementy specyfikacji. Co jeszcze się zmieni? Tego na razie nie wiemy. Tajemnicą jest również to, czy Microsoft zdecyduje się na zmianę designu. Mając na uwadze to, jak wielkie zmiany nastąpiły ostatni w linii Surface Pro (czytaj - absolutnie żadne), to możliwe, że Microsoft nie będzie chciał niczego zmieniać w tej kwestii.

Surface Go 2

Ten sam benchmark jest również źródłem informacji o nowym Surface Go 2. Tutaj największą zmianą będzie nowy procesor. Pentium Gold zostanie zastąpiony przez układ Core m3-8100Y, więc możemy liczyć na wyższą wydajność najtańszego Surface'a. Microsoft zaprezentuje te urządzenia prawdopodobnie w drugiej połowie roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-surface-book-3-with-nvidia-max-q-gpu-and-10th-gen-intel-core-processor-appear-on-benchmarks/

Polecamy również w kategorii Surface Book