Znamy już warianty nadchodzącego Surface Pro 7

Znamy już warianty nadchodzącego Surface Pro 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:02
13.09.2019
543 wyświetlenia

Do konferencji sprzętowej Microsoftu zostały niecałe trzy tygodnie, ale wczoraj zakładaliśmy, że pewnie nie wszyscy będą tacy cierpliwi i jeszcze nie raz pojawią się przecieki, spekulacje i plotki. Cóż, nie trzeba było na nie długo czekać. Niemiecki portal WinFuture ujawnił listę aż 5 wariantów Surface Pro 7, które trafią do sprzedaży w Europie.

Jeszcze parę lat temu Microsoft często określał Surface Pro mianem "tabletu, który może zastąpić twój komputer" i było w tym sporo racji. Dziś jesteśmy już właściwie przyzwyczajeni, że tablety, a nawet telefony z wyższej półki potrafią dorównać mocą i możliwościami niejednemu tradycyjnemu blaszakowi, dlatego wspomniane hasło to już trochę taki truizm. Tak czy inaczej z całej gamy produktów Surface to właśnie tablety Pro są tymi, które zbierają najwięcej pochlebnych opinii. Jest tak za sprawą innowacyjności, przez którą stały się one (nie)doścignionym wzorem dla konkurencji, ale też sporych możliwości jak na tablet... bo w końcu jest to tablet, tyle że o możliwościach, które na nowo definiują tę kategorię.

I tak praktycznie co roku Microsoft stara się zredefiniować kategorię tabletu, wypuszczając nowy model Surface Pro. A jak będzie w tym roku? Najpierw w benchmarkach pojawiły się informacje o modelu z procesorem Intel Core 10 generacji. Dziś natomiast wyciekła lista konkretnych modeli, które trafić mają na rynek europejski, a więc najpewniej także do Polski. Są to:

  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i3, 4GB RAM, 128GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i5, 8GB RAM, 256GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD

Naszą uwagę przykuł szczególnie ten pierwszy model. Intel Core i3 i tylko 4 GB RAM to trochę mało, ale może właśnie o to chodzi. Microsoft może zerwać z opinią, że Surface Pro to linia droga, na którą pozwolić sobie mogą tylko nieliczni. Ten najsłabszy, wejściowy wariant może być najtańszym Surfacem Pro (ale niekoniecznie Surfacem w ogóle) w historii, o ile oczywiście Microsoft rozsądnie ustali jego cenę. To na pewno zaowocowałoby podkręceniem udziału Surface na rynku PC.

Niedawno sprawdzaliśmy, czy przesiadka z Surface Pro 4 na Surface Pro 6 ma sens. Zapewne niedługo warto będzie tę kwestię rozważyć ponownie, ale biorąc pod uwagę Surface Pro 7. Tak czy inaczej wszystko okaże się już 2 października!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/upcoming-microsoft-surface-pro-7-variants-revealed/

Polecamy również w kategorii Surface Pro