Menu kategorii
 • Zmiana domyślnej lokalizacji  folderu Moje dokumenty

  Zmiana domyślnej lokalizacji folderu Moje dokumenty

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  28.03.2006
  65485 wyświetleń

  W katalogu Moje dokumenty przechowywanych jest zazwyczaj wiele cennych informacji. W nim znajdują się bardzo skrupulatnie posegregowane wszystkie nasze dane. Domyślnie ten folder znajduje się na dysku systemowym w katalogu Documents and settings\nazwa_uzytkownika\Moje dokumenty gdzie nazwa_uzytkownika jest naszym loginem do systemu. Nie jest to dobre umieszczenie tego ważnego folderu. W wypadku awarii Windows XP możemy stracić wszystkie nasze dane. Dlatego też dobrym pomysłem jest przeniesienie katalogu na inną partycję niż systemowa. Po takiej operacji nie będziemy już musieli się martwić, że awaria komputera spowoduje utratę naszych dokumentów, zdjęć, filmów. Jeżeli posiadamy tylko jeden dysk twardy widoczny w Moim komputerze nie mamy możliwości zmiany lokalizacji tego folderu. W takim wypadku musimy podzielić nasz dysk fizyczny na dwie partycje logiczne. Bardzo dobrze nadaje się do tego program Partition Magic dostępny na stronie www.symantec.com/partitionmagic . Należy jednak uważać ponieważ nieostrożne posługiwanie się tą aplikacją może doprowadzić do utraty wszystkich danych!

  Jeżeli posiadamy dwa lub więcej dysków logicznych możemy przenieść folder Moje dokumenty w bardziej bezpieczne miejsce. W tym celu tworzymy na partycji innej niż systemowa folder Moje dokumenty lub dowolny inny, w którym zamierzamy umieścić dane. Następnie klikamy prawym przyciskiem na ikonę  Moje dokumenty i wybieramy Właściwości.

  Naszym oczom ukaże się okienko pomagające nam zmienić lokalizację katalogu. Wybieramy przycisk przenieś i w drzewie katalogów odszukujemy folder, który utworzyliśmy poprzednio. Nasze dane są już bezpieczne.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porządki na dysku