Zielona kłódka przy HTTPS znika z Firefoksa

Zielona kłódka przy HTTPS znika z Firefoksa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:04
19.08.2019
5529 wyświetleń

Czołowi dostawcy przeglądarek wzięli sobie do serca zalecenia ekspertów, którzy dowodzą, że zielona kłódka nie gwarantuje bezpieczeństwa, choć symbolicznie może to sugerować. I właśnie o to chodzi — by nie sugerować użytkownikom więcej, niż dzieje się w rzeczywistości. Zamiast "pozytywnego" wskazywania certyfikatu czy połączenia szyfrowanego, wydawcy wybierają wskazywanie "neutralne".

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Chrome i Firefox przestaną wyświetlać certyfikat EV SSL na pasku adresu, a tymczasem Mozilla zmienia wskaźnik połączenia zabezpieczonego (HTTPS). Do tej pory symbolizowała je ikona zielonej kłódki i w zasadzie pozostaje tak dalej w wydaniu stabilnym. Zmiana na kolor szary nastąpiła w wydaniu Nightly (Firefox 70). Jest to zmiana domyślna, ale użytkownicy mogą w razie potrzeby przywrócić dawny kolor.

Firefox

Jeśli chcemy przywrócić zieloną kłódkę w Firefoksie, wchodzimy na stronę about:config i wyszukujemy ustawienie security.secure_connection_icon_color_gray. Klikamy je dwukrotnie, aby zmienić wartość z true na false, a następnie restartujemy przeglądarkę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techdows.com/2019/08/firefox-70-now-shows-grey-lock-for-https-sites-instead-of-green.html

Polecamy również w kategorii Firefox