Zbiórka na xScreen dla Xbox Series S zakończyła się w 20 minut

Zbiórka na xScreen dla Xbox Series S zakończyła się w 20 minut

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:55
08.07.2021
1430 wyświetleń

Dzięki chmurze gamingowej Xbox Cloud Gaming spełniły się marzenia o mobilnym graniu w pełnoprawne tytuły Xbox. Mimo to ciągle istnieje nisza, która skupia się na modyfikacjach stacjonarnych konsol — na przykład wyposażających je w ekran. Twórcy jednego z takich projektów postanowili zorganizować crowdfunding, by móc go wypuścić na rynek. Zainteresowanie okazało się tak wielkie, że zbiórkę można było zamknąć po zaledwie 20 minutach.

Projektem tym jest xScreen — zintegrowany, składany ekran, który zamienia Xbox Series S w bardziej przenośną konsolę lub też zapewnia "doświadczenie zbliżone do laptopa gamingowego". Dostępny w przedsprzedaży na Kickstarterze, xScreen oferuje 11,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1080p i z odświeżaniem 60 Hz. Jest on podłączany bezpośrednio z tyłu konsoli. Parametry ekranu są oczywiście wyjątkowo mobilne i nie wykorzystują w pełni możliwości Xboksa nowej generacji, takich jak na przykład rozdzielczość 4K i 120 klatek na sekundę w wybranych grach.

Wspomniane parametry to jednak kompromis, którego na razie nie da się przeskoczyć. Również w Xbox Cloud Gaming używana jest maksymalna rozdzielczość Full HD, nawet jeśli mowa o wersji przeglądarkowej na PC i urządzenia Apple'a. A jeżeli marzycie o laptopie gamingowym na prawdziwych podzespołach Xbox Series S, to fizyczna konsola razem z ekranem nadal nie do końca spełniają to zadanie, bowiem potrzebują stałego podłączenia do zasilania.

Więcej informacji o xScreen for Xbox Series S znajdziecie na jego stronie na Kickstarterze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/xscreen/xscreen-for-xbox-series-s

Polecamy również w kategorii Xbox Series X