Zakładanie nowego konta

Zakładanie nowego konta

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
30.11.2006
5373 wyświetlenia

W poprzedniej poradzie zainstalowaliśmy komunikator Gadu-Gadu. Jednak sama instalacja nie wystarcza do rozmowy z innymi. W tym celu musimy jeszcze założyć sobie konto, które będzie nas identyfikowało. Skorzystamy w tym celu z kreatora. Pomocnik ten został automatycznie uruchomiony po zakończeniu instalacji. Jeżeli go jednak zamknęliśmy możemy go uruchomić ponownie rozwijając menu Gadu-Gadu a następnie wybierając Użytkownik oraz Nowy...

Uwaga! Na pasku zadań nie ma paska odpowiadającemu kreatorowi. Jeżeli inne okno zakryje kreatora aby go przywołać na pierwszy plan kliknijmy w ikonkę czerwonego słoneczka obok zegarka.

Pierwsze powitalne okno kreatora przechodzimy klikając przycisk Dalej.

Drugie okno pozwala nam wybrać sposób połączenia z Internetem. Aplikacja zazwyczaj automatycznie bezbłędnie wykrywa odpowiednie ustawienia systemu. Dlatego też to okno również przechodzimy klikając po prostu przycisk Dalej.

Część kreatora Numer Gadu-Gadu zadaje nam pytanie czy posiadamy już swój identyfikator czy też może jesteśmy nowymi użytkownikami komunikatora. Jeżeli kiedyś już rejestrowaliśmy się w aplikacji zaznaczmy Mam już swój numer i przejdźmy dalej, gdzie będziemy musieli go podać. My jednak zakładamy, że jest to nasz pierwszy kontakt z programem więc klikamy w Jestem nowym użytkownikiem a następnie przycisk Dalej.

W kolejnym oknie wpisujemy dwukrotnie hasło jakim będzie zabezpieczone nasze konto. Ciąg znaków musi być przynajmniej sześcioliterowy. Pamiętajmy również o tym, że program rozpoznaje małe oraz wielkie litery więc hasło Damian oraz damian to dwa różne hasła. Zapamiętajmy ten ciąg znaków, ponieważ będzie on wymagany w przypadku ponownej instalacji programu. Dodatkowo w dolnej części modułu znajduje się pole, w które powinniśmy wpisać nasz adres poczty elektronicznej. W przypadku zapomnienia hasła właśnie na tą skrzynkę zostanie wysłane przypomnienie dotyczące zabezpieczenia.

Po kliknięciu na przycisk Rejestruj na ekranie wyświetli się dodatkowe okienko, wraz z obrazkiem na którym będą wyświetlone litery. Naszym zadaniem jest przepisać ten ciąg znaków. Zabezpieczenie to jest ochroną przed automatycznym rejestrowaniem nowych kont przez specjalnie do tego przygotowane aplikacje rozsyłające reklamy.

Po poprawnej rejestracji (Uwaga! często sieć gadu-gadu działa błędnie i próby stworzenia nowego użytkownika trzeba powtarzać, czasem wielokrotnie) na ekranie pojawi się obok okna głównego moduł służący do zmiany ustawień. Zwróćmy uwagę na pole Numer w tym miejscu znajduje się nasz identyfikator. Zapamiętajmy go, ciąg tych znaków będziemy podawać znajomym, (podobnie jak adres e-mail) aby mogli się z nami skontaktować. Jeżeli chcemy możemy zmienić napis w kontrolce Nazwa użytkownika na jakąś bardziej nas charakteryzującą. Ja wpisze za chwile w to miejsce moje imię. Po zapamiętaniu naszego numeru możemy kliknąć przycisk OK, zapisując ustawienia. Nowe konto zostało założone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Poradniki sieciowe