Zabezpieczanie Outlook Express

Zabezpieczanie Outlook Express

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
05.08.2006
2 komentarze
3497 wyświetleń

Outlook Express nie jest uznawany za zbyt bezpieczny program do obsługi poczty. Jednak wielu z nas nadal go używa ze względu na jego prostotę obsługi i dużą funkcjonalność. Dlatego też powinniśmy postarać się zabezpieczyć go w miarę możliwości aby nie przysparzał nam kłopotów.

Otwieramy Opcje z menu Narzędzia. Wchodzimy na zakładkę Zabezpieczenia. Zmieniamy sekcję Ochrona przed wirusami. Jeżeli ustawiliśmy odpowiednio strefy internetowe tak jak to było opisane w innym artykule wybieramy opcję Strefa internetowa. Pozostałe dwie pozycje natomiast zaznaczamy chroniąc w ten sposób nasz komputer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Obsługa internetu

Komentarze

  • Megaemce 16:04 05.08.2006

    Jednakże w artykule tym nie powiedziano, o fakcie nadwrażliwości ochrony "nie zezwalaj na...otwierania załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy". Ochrona ta czasami (nie zawsze) blokuje załączniki, które dostaliśmy np. od znajomych. Aby je poprawnie otworzyć/zapisać musimy ponownie wejść do opcji zabezpieczeń, odhaczyć powyższą opcję, zapisać załącznik i znów zahaczyć... Cóż, istnieją lepsze programy niż Outlook Express

  • IGI 09:15 21.08.2006

    Ehh, kiepski jest ten artykuł a szczególnie stwierdzenie cyt: "Jeżeli ustawiliśmy odpowiednio strefy internetowe tak jak to było opisane w innym artykule " chociaż link należało podać ew. wyjaśnić jak te strefy ustawić.

Skomentuj

Autor