Xbox xCloud Preview dostępny na całym świecie. Jak zagrać na telefonie?

Xbox xCloud Preview dostępny na całym świecie. Jak zagrać na telefonie?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
07:41
17.01.2020
4121 wyświetlenie

Xbox xCloud jest obecnie w fazie testów, a premiera tej usługi streamingu gier ma nastąpić jeszcze w tym roku. Pomysł jest rewelacyjny i obiektywnie rzecz oceniając, zapowiada się o wiele lepiej, niż mająca już swoją premierę Google Stadia. xCloud będzie oferować nie tylko streaming z własnej konsoli, ale również z serwerów Microsoftu, co sprawia, że ta usługa będzie bardziej elastyczna. W obecnej fazie testów usługa nie pozwala jeszcze na sprawdzenie pełni możliwości.

xCloud

Na razie możemy streamować tylko z własnej konsoli z systemem w wersji Preview. Microsoft udostępnił testową usługę na wszystkie kraje, w których dystrybuowana jest konsola Xbox, czyli również w Polsce. Co trzeba zrobić, by zagrać na konsoli? Oto czego potrzeba:

  • Telefon lub tablet z Androidem 6.0 lub nowszym i Bluetooth 4.0 (mogą obowiązywać opłaty za przesyłanie danych w sieci komórkowej)
  • Kontroler bezprzewodowy Xbox One z obsługą Bluetooth.
  • Konto Microsoft z profilem Xbox i szybkim połączeniem sieciowym.
  • Nie jest to niezbędne, ale Microsoft radzi skorzystać ze specjalnego nakładki, umożliwiającej połączenie pada z telefonem lub tabletem. Tak będzie wygodniej.
  • By rozpocząć testy musimy pobrać aplikację Xbox Game Streaming (Preview) dostępnej w Sklepie Google Play, a po jej uruchomieniu zostaniemy poprowadzeniu za rękę przez proces konfiguracji.

To tyle! Miłych testów. Obecnie gra nie obsługuje wszystkich gier, ale lista tych wspieranych obejmuje ponad 50 tytułów. Choć streaming gier brzmi naprawdę rewelacyjnie, to jednak Microsoft studzi zapał użytkowników i podkreśla, że jeszcze przez długi czas będzie to ledwie uzupełnienie klasycznej gry. Jest to po prostu kolejny sposób na cieszenie się rozgrywką na najwyższym poziomie. Warto o tym pamiętać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-expands-xbox-console-streaming-to-more-countries/

Polecamy również w kategorii Xbox