Xbox Game Pass ma już ponad 10 milionów subskrybentów

Xbox Game Pass ma już ponad 10 milionów subskrybentów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:00
30.04.2020
1073 wyświetlenia

Xbox Game Pass dość szybko okazał się sukcesem. Na jego fali do spółki z konsolową uruchomiono także edycje PC i Ultimate, które utwierdziły w przekonaniu, że warto ten program rozwijać. Koncepcja pojedynczej subskrypcji z dostępem do biblioteki ponad 100 gier przypadła najwyraźniej do gustu graczom, których liczba stale rośnie.

A jako że w czasach społecznej izolacji, nazywanej potocznie kwarantanną, wielu z nas szuka sposobów na rozrywkę w domu, Game Pass jeszcze bardziej zyskał na popularności. Za tymi słowami stoją twarde dane, które Microsoft przedstawił w związku ze swoim kwartalnym raportem finansowym. CEO Satya Nadella ujawnił, że Xbox Game Pass przekroczył liczbę 10 milionów subskrybentów na konsoli i PC. Raport obejmuje kwartał zakończony 31 marca, dlatego można spodziewać się, że liczba ta jest teraz jeszcze większa.

W pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa Microsoft odnotował wzrost użycia wielu swoich usług, takich jak Teams, Azure czy Windows Virtual Desktop, ale również tych spod szyldu Xbox Live. W raporcie mogliśmy przeczytać, że segment Gaming osiągnął korzyści dzięki zwiększonemu zaangażowaniu na skutek wytycznych stay-at-home. Nie mamy również wątpliwości, że jak magnes na graczy zadziałała promocja, która obowiązuje już od prawie pół roku. Xbox Game Pass Ultimate, czyli subskrypcja łącząca Game Pass na konsolę i PC wraz z Xbox Live Gold, nadal można wykupić za 4 zł/miesiąc zamiast 54,99 zł. Zniżka wynosi dokładnie 93%.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-game-pass-now-has-over-10m-subscribers/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox