Xbox Cloud Gaming dostępny dla Insiderów poprzez aplikację Xbox na Windows

Xbox Cloud Gaming dostępny dla Insiderów poprzez aplikację Xbox na Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:44
09.08.2021
2099 wyświetleń

Microsoft wciąż dokłada starań, by uczynić gaming dostępnym każdemu i na całym świecie. Dzięki chmurze nie jest już potrzebny mocny komputer, konsola ani nawet smartfon. Wystarczy w miarę szybki Internet i subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate. Gracze nadal mogą wybrać, czy pobierać i instalować gry na urządzeniu, czy grać błyskawicznie w to, co udostępniane jest poprzez Xbox Cloud Gaming. Teraz mają oni taki wybór również na PC.

Microsoft ogłosił dziś, że wprowadza Xbox Cloud Gaming (Beta) do aplikacji Xbox App na PC z Windows 10 PC — dla członków Xbox Game Pass Ultimate w 22 krajach, które uczestniczą w programie Xbox Insider.

Xbox Cloud Gaming wraz z aplikacją Xbox zapewnia to samo świetne doświadczenie Xbox, do którego przywykliście: granie w ponad 100 wysokiej jakości gier konsolowych z przyjaciółmi, wczytywanie z zapisanego na Xboksie stanu gry czy próbowanie całkiem nowej gry z biblioteki Xbox Game Pass, by zdecydować, czy chcecie ją pobrać na konsolę.

Xbox Cloud Gaming pozwala Wam zamienić wszystkie typy pecetów w urządzenia gamingowe, od całkiem nowych, budżetowych komputerów, po starsze maszyny ze słabszymi podzespołami. Wszystko, czego potrzebujecie, to podłączenie zgodnego kontrolera przez Bluetooth lub USB, uruchomienie aplikacji Xbox, kliknięcie przycisku "gry w chmurze", wybór gry i rozpoczęcie grania. Dodaliśmy też nowe funkcjonalności, które pomogą Wam zacząć, wliczając w to przystępne informacje o stanie kontrolera i sieci, funkcje społecznościowe pozwalające być w kontakcie z przyjaciółmi i możliwość zapraszania ludzi — nawet tych, którzy grają w chmurze bez zainstalowanej gry — aby dołączyli do Waszej gry.

— Jason Beaumont, Partner Director w Xbox Experiences, Microsoft

Użytkownicy nie muszą być Insiderami ani też korzystać z aplikacji Xbox, aby grać w tytuły wydane na Xbox i Windows za pośrednictwem chmury. Posiadacze komputerów, tabletów i smartfonów mogą udać się na stronę xbox.com/cloudgaming, aby dowiedzieć się więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/08/09/xbox-cloud-gaming-beta-available-for-insiders-through-the-xbox-app-for-windows/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox